Avaleht > Film museum
FILMIMUUSEUM
Exhibitions and Events

The Estonian Film Museum will finally have its own building. The new building will be built on the grounds of the Maarjamäe summer manor, a well-known film location. In October 2017 the new building of the Estonian Film Museum will open.

Read more!


Maria Mang

  • Head of the Estonian History Museum's Film Museum
  • + 372 5620 8875
  • maria.mang(at)ajaloomuuseum.ee

 

 
Filmimuuseum
There are no translations available.

Eesti Filmimuuseum asutati 2006. aasta sügisel eesmärgiga väärtustada Eesti filmiajalugu. Filmimuuseum on kujunemisjärgus muuseum, mille kogudes on ekraniseeringutes kasutatud kostüüme, rekvisiite, eesti filmiajalugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid ja kinotehnikat; suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Ootame kõigi abi oma kogude täiendamisel!

Lisaks kogumisele ja säilitamisele tegeletakse ka kohaliku filmikunsti tutvustamisega erinevate teemanäituste ja ürituste kaasabil. Eesti filmi 100. sünnipäeval, aastal 2012 avasime Maarjamäe lossis esimese mastaapse näituse siinsest filmiloost "SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand". Filmimuuseum saab peatselt ka oma maja - Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi pargis avatakse uus hoone oktoobris 2017. aastal. Lähemalt SIIT!

 

FILMIMUUSEUM FACEBOOKIS!

Filmimuuseumi kohta on kõige uuemat infot võimalik leida Facebookist! Olete teretulnud liituma "Eesti Filmimuuseumi" fännigrupiga virtuaalses reaalsuses! Teieni hakkavad jõudma uudised Filmimuuseumi üritustest, inimestest, näitustest ja paljust muust. Olete oodatud ka ise arvamusi avaldama ning oma ideid ja muljeid jagama.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 15