Avaleht > Maarjamäe loss
Maarjamäe loss

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss avab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Ajalooline loss renoveeritakse, värske ilme saab vana suvesaal ning kohvik, kus saab nautida nii toitu kui ka keskkonda. Avame lossi uhke torni, sealt avaneb kaunis merevaade Tallinna lahele.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valmib Maarjamäe lossi suurnäitus „MINU VABA RIIK”. Ajaloo ilu, sellest kantud elamuslikkus, haruldased esemed ja atraktiivne kujundus kutsuvad kõiki osa saama. Läbi 100 aasta kulgev näitus toob meid tänasesse päeva, võimaldades osaleda ja arutleda nii mineviku kui ka tuleviku üle. Lapsed saavad oma riigi üles ehitada mängulises Laste Vabariigis.

Visuaal, KOKO Arhitektid. 2015

Eesti Ajaloomuuseumi näituse "MINU VABA RIIK" keskmes on mõistagi meie inimesed! Omariikluse sünd ja kogu meie riigi lugu on seotud paljude inimestega, nende mõtete ja tegudega. Arutleme üheskoos kas 100 aastat on ühele riigile palju või vähe, kuidas kaasaegsed reageerisid murrangulistele sündmustele ja mida nad arvasid tollasest eluolust ning juhtfiguuridest. Iseolemise tee pole olnud alati sirgjooneline ja kerge ning see ei olegi mõnikord lähtunud ainult meie valikutest.

Näitus kõneleb olulistest poliitilistest sündmustest ja Eesti Vabariigi elu-olust ning ka meie endi muutumisest. Saame teada, kuivõrd on Eesti inimeste füüsiline vorm saja aasta jooksul muutunud, mida ja keda me usume, kes elavad meie kõrval, millised ametid-elualad on au sees. Näitus on interaktiivne ja mänguline, kuid muidugi saab näha ka unikaalseid esemeid. Kutsume kõiki appi, et lisada näitusele toredaid mälestusi, fotomaterjali ja muidugi esemeid. See on ju meie lugu!

Kontakt:

Laura Kipper

Eesti Vabariik 100 näituse ja Maarjamäe projektijuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

tel: 696 8661

 

 

Fotol: Johannes ja Helena 24. veebruaril 2013 kell 13 oma kodus Harjumaal. Foto on tehtud Eesti Vabariigi 95. sünnipäeval toimunud ühispildistamise „Eesti minut” raames. Erakogu