Avaleht > Üritused > Õpitoad "Asja armastajad"
ÕPITUBADE SARI "ASJA ARMASTAJAD" 2016/2017

Eesti Ajaloomuuseum õpitubade sari „Asja armastajad!" neljas hooaeg pakub taaskord võimalust õppida paremini tundma  kultuuripärandit. Kutsume kõiki asja armastajaid osalema kord kuus laupäeviti kell 13-15 SUURGILDI HOONES (Pikk 17, Tallinn) toimuvates õpitubades.

Osalemine eelregistreerimisega, kuna korraga mahub ühte töötuppa kuni 25 inimest.
Osalustasu 3 eurot.

KAVA

17. september 2016. Kuidas leida infot sugulaste kohta välismaal. Õpitoa viib läbi genealoog FRED PUSS (Eesti Isikuloo Keskus).

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Seda saab teha SIIN.


NB! Palume osalemiseks registreeruda SIIN. Kohtade arv on piiratud!

 

12. november 2016 Eesti plakatikunst 1920.-1980. aastatel. Plakatite hoidmine ja eksponeerimine. Õpituba viivad läbi kunstiteadlane Madli Mihkelson (Eesti Kunstimuuseum) ja konservaator Merily Paomets (Eesti Ajaloomuuseum).

NB! Palume osalemiseks registreeruda SIIN.


10. detsember 2016 Lorup ja Tarbeklaas. Klaasist esemete kogumine ja säilitamine kodus. Õpituba viivad läbi Anne Ruussaar (Eesti Ajaloomuuseumi tarbekunstikogu hoidja) ja konservaator Jolana Laidma (Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut).

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL. Kohad on juba täitunud, kahjuks enam registreeruda ei saa.


14. jaanuar 2017   Taluajaloo uurimisega seotud materjale Eesti Ajaloomuuseumi kogus. Kuidas uurida oma kodutalu ajalugu? Milan Pening (Eesti Ajaloomuuseum, arhivaar) ja perekonnaloo uurija Fred Puss.

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL. Kohad on juba täitunud, kahjuks enam registreeruda ei saa.

 

18. veebruar 2017 Vanad fotod Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja koduste perekonnaalbumite korrastamine. Õpituba viivad läbi TÕNIS LIIBEK (fotoajaloolane, TTÜ) ja MERILIS ROOSALU (fotokonservaator). NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL. Kohad on täitunud ja kahjuks enam registreeruda ei saa.


11. märts 2017 1920.-1930. aastate mööbel Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja mööbli puhastamine ning korrastamine kodustes tingimustes. Ürge Mäetamm (Eesti Ajaloomuuseum, mööbli kollektsiooni hoidja) ja Tõnu Vainküla (puidurestauraator). NB! Osalemine AINULT eelregistreerimisel. Kohad on täitunud!

 

8. aprill 2017 Mõista, mõista, mis see on? Põnevaid argikultuuriesemeid Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja erinevatest materjalides tehtud esemete säilitamine kodus. Õpituba viivad läbi MAIA MADAR (Eesti Ajaloomuuseumi kultuuriloolise kogu hoidja) ja TIINA VINT (Tartu Ülikooli muuseumi peavarahoidja).

 

•  13. mai 2017 See kaunis aluspesu! 20. sajandi esimesest poolest pärinev pesu Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus ja õrnade tekstiilesemete hoidmine kodustes tingimustes. Õpituba viivad läbi HELLE AVILA (Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogu hoidja) ja RUTH PAAS (Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskus Kanut konservaator).

NB! Palume osalemiseks registreeruda SIIN. Kohtade arv on piiratud!

 

•  10. juuni 2017 Tallinna vaated 19. sajandil. Milline nägi Tallinn välja 19. sajandil kunstnike pilgu läbi ning kuidas vanu kunstiteoseid puhastada ja eksponeerida kodustes tingimustes. Kunstiteadlane Risto Paju (Tallinna Linnamuuseum) ja Merily Paomets (konservaator)

 

opituba fotod 2013 opituba nahk 2013

 

Eesti Ajaloomuuseum alustas õpitubade sarjaga „Asja armastajad" 2013. aastal eesmärgiga pöörata rohkem tähelepanu kultuuripärandi väärtustamisele. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

Toetab:

kulka