Avaleht > Üritused > Ürituste arhiiv
Ürituste arhiiv
KONTSERDISARI "AKADEEMIA SUURGILDIS"

Kolmapäeval, 14. detsembril 2011, kell 19 kõlab Suurgildi hoones Johannes Brahmsi muusika. Toimub tänavu viimane kontsert sarjast "Akadeemia Suurgildis".

Loe lisa...
 
MUSAMARI JÕULUKONTSERT

Pühapäeval, 4. detsembril kell 15 toimub Maarjamäe lossis MUSAMARI segakoori ja laste jõulukontsert.

Loe lisa...
 
ISLANDI PÄEVA KONTSERT

Islandi päeval, 21. augustil kell 17 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone sisehoovis Islandi laulja ja laulukirjutaja Lovísa Elísabet Sigrúnardottiri alter ego Lay Low kontsert.

Loe lisa...
 
TANEL JOAMETSA KONTSERT

23. augustil kell 19.00 esineb Suurgildi hoone suures saalis kontserdiga Tanel Joamets.

Loe lisa...
 
Modus vivendi III

4.–5. oktoobril 2010 toimub Tallinnas, KUMU kunstimuuseumis rahvusvaheline linnaajaloo konverents “Modus vivendi III. Linnapilt 17.–19. sajandil”. Konverentsil esinevad ettekannetega tunnustatud (kunsti)ajaloolased Austriast, Šveitsist, Saksamaalt, Soomest, Tšehhist, Poolast, Lätist, Venemaalt ja Eestist. Sarnaselt eelnevatele “Modus vivendi” konverentsidele, mis toimusid aastatel 2002 ja 2005 on ka käesoleva konverentsi teemaks linnaajalugu, kuid seekord on rõhuasetus pildilisel materjalil. Vaadeldakse, kuidas on 17.–19. sajandil erinevate vahenditega linna ja linnaelu jäädvustatud ning kuidas see on muutunud alates 17. sajandi veduutidest kuni 19. sajandi fotograafiliste ülesvõteteni. Oma ala spetsialistid valgustavad pildilise materjali kultuuriajaloolise kasutamise metodoloogilisi külgi, võimalikke küsimuseasetusi ja seniseid arenguid. Linnaikonograafia on valdkond, millele seni pole Eestis veel piisavalt tähelepanu pööratud ning toimuva konverentsi üheks eesmärgiks on seda puudujääki vähendada.

Loe lisa...
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 4