Panso päevad. Lavakunstikooli tudengite kava
Teatri- ja muusikamuuseum
Panso päevad. Lavakunstikooli tudengite kava "Kummardus alustajatele"
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum tähistab Voldemar Panso sünniaastapäeva juba 13. korda toimuvate Panso päevadega.

27. novembril kell 18.00 teevad omapoolse kummarduse lavakunstikooli 29. ja 30. lennu tudengid. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. juubeliks valminud kava "Kummardus alustajatele" on pühendatud ühele mehele ja seeläbi ka tervele põlvkonnale, kes kõigi raskuste kiuste püüdles hariduse poole.
See on mees, kes ütles esimesena õigel hetkel avalikult välja paljudes peades ammu küpsenud mõtte muusikaõppeasutuse vajalikkusest Eestis; mees, kelle elu on kujukas näide, mida tähendab olla muusikamees ja organisaator; mees, keda muusika “kiusas hinges”; mees, “keda on põhjust tänutundes mälestada kogu meie rahval ja keda noorem põlv kahjuks tunneb vähe”, nagu ütles viiskümmend üks aastat tagasi tema matusepäeval Hugo Lepnurm.

See mees on August Topman — suur tükk eesti muusika ajalugu selle arengu intensiivseimail aastail, kus palju tuli rajada ja alustada seda, mis meie jaoks praegu on endastmõistetav.

Kava koostasid Anu Lamp ja Riina Roose.

Laval EMTA lavakunsti osakonna 29. ja 30. lennu üliõpilased Marta Aliide Jakovski, Elo Tuule Järv, Maria Teresa Kalmet, Merlin Kivi, Maria Koff, Maris Lüüs, Elise Metsanurk, Maarja Mõts, Maarja Johanna Mägi, Roos Lisette Parmas, Tuuli Maarja Põldma, Kristiin Räägel, Margaret Sarv, Hardo Adamson, Kalju Karl Kivi, Jaan Tristan Kolberg, Martin Kork, Karel Käos, Alden Marcus Mayfield, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Ken Rüütel, Erik Richard Salumäe, Mark Erik Savi, Oskar Seeman.

Kava kestus 40 minutit.

Osalemine muuseumipiletiga 6 € / 3 €.