Lastelaagrid
Lastelaager
Suurgildi hoone
Lastelaager "Kaheksa ühe hoobiga"
24.–27. oktoober 2017

1., 2 . ja 3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Alanud on registreerimine lastelaagrisse, mis toimub 24.-27. oktoober 2017.
 

Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. "Kaheksa ühe hoobiga" laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud üheksal korral.

Praktiline info

Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50– 10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga hiljemalt mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigel ajal või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ja teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök. Iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12–13) sooja söögi. Lõunale minnakse koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused muuseumides:

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime lähemalt mehaanilisi instrumente. Loomulikult saavad kõik lapsed ka ise väntorelit mängida. Proovime selga erinevaid teatrikostüüme ja teeme teatrit.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Päeva lõpus toimub natuke närve kõditav tegevus.

Lastekirjanduse Keskuses loeme Pörköltist, meisterdame osavusmängu ja tutvume mesilaste näitusega.

Loodusmuuseumis läheme ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Sukeldume ka ise merre virtuaalreaalse video abiga. Uurime ürgseid loomi ja nende kivistisi ning meisterdame šokolaadist fossiili.

Tarbekunsti- ja disainimuuseumis uurime põnevaid esemeid muuseumi püsinäitustel ja vaatame, milliseks on kunstnikud need kujundanud. Õpime paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma, kehastume ise disaineriteks mõeldes välja uusi tooteid ning kasutame savi, et oma ideed ellu viia.

NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa endatehtud tikutoosisuuruse maailma.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende. Saame teada, mis on rippsilt, ametilaegas, meistriks löömine, kodanikuks saamine. Õpime tundma vanaaegseid ameteid, teeme pantomiimi ja valmistame endale hõbedase meistrimärgi.

Tervishoiumuuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegse muumia ja muuseumirottidega. Arutleme teemal "Terves kehas terve vaim" - mida tähendab taldrikureegel ja toidupüramiid? Joonistame, mängime ja meisterdame.

Hind: Neli päeva kestva laagri hind on 70 € , soodushind ühe pere lastele 65 € / laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ja lõunasöök.

Vanusegrupp:
 1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Registreerumine 17. oktoobrini või kuni kohad on täitunud.
Registreeri SIIN

Lisainfo:
Eesti Ajaloomuuseumi pedagoog Anu Kohal
anu.kohal@ajaloomuuseum.ee
Tel: 696 8634