Laste vabariik
picture
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss avab 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Maarjamäe lossis avaneb meie kõigi loost kõnelev interaktiine suurnäitus "MINU VABA RIIK".

Peale ajaloonäituse avatakse lossis ka hariduslik-mänguline keskkond "LASTE VABARIIK". Laste Vabariik kasutab uudseid metoodilisi vahendeid ja on suunatud 5– 12-aastastele lastele. Sihtgrupist lähtuvalt on Laste Vabariigis palju tegevuseksponaate.

Laste Vabariigis on võim laste käes. Lapsed saavad osaleda Laste Vabariigi järgmise presidendi valimisel, tervitada Laste Vabariigi peaministrit, avada ministriportfellid ja mängida ise ministrit. Laste Vabariigis saab iga laps osaleda seadusloomes, koostada eelarvet ning otsida kohtukaalude abil tasakaalu tegude ja tagajärgede vahel. Kuna iga laps teab täpselt, kelleks ta soovib suurena saada, on Laste Vabariigis võimalus kehastuda oma unistuste ametimeheks. Kes tahab, võib joonistada just sellise riigi, kus ta tahaks elada. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab Laste Vabariigis lihtsalt liutorust alla lasta!

Laste Vabariik on haridusliku sisuga lõbus keskkond, kus on võimalik mängu kaudu tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Lisaks riigile on oluline mõista ka enda – üksikisiku – kohustusi, õigusi ja keelde selles suuremas süsteemis. Eesti ühiskonda aluseks võttes on loodud fantaasiarikkad eksponaadid, mis räägivad demokraatliku riigi korraldusest ja toimimisest. Laste Vabariik on mõeldud perekülastuse keskkonnaks, aga oluline rõhuasetus on ka riiklikku õppekava toetavatel haridusprogrammidel.