Autor: Eesti Ajaloomuuseum
TULE AJALOOMUUSEUMISSE MUUSEUMIPEDAGOOGIKS!

Eesti Ajaloomuuseum otsib oma meeskonda särtsakat ja innukat muuseumipedagoogi - haridustegevuste koordinaatorit, kes valdab eesti ja vene keelt.

Eesti Ajaloomuuseumis on põnevad ajad. Äsja on avatud Eesti esimene Filmimuuseum, Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks teeb uksed lahti Maarjamäe loss, kus leiab koha nii Laste Vabariik kui ka meie riigi juubelile pühendatud näitus. Lisaks töötab Euroopa Kultuuripärandi märgisega pärjatud Suurgildi hoone vanalinnas.

See kõik on väljakutseks meie ühes vastutusrikkamas valdkonnas, mille eesmärgiks on elamuslike ning kaasavate haridustegevuste vahendusel aidata erinevatel sihtgruppidel paremini tundma õppida Eesti minevikulugu.

Eeldame, et tugev ja särasilmne muuseumipedagoogi kandidaat on kõrgharidusega (eelistatavalt pedagoogika alal), projektijuhtimise ja/või meeskonnatöö kogemusega, väga hea suhtlemisoskusega ja pingetaluvusega, loov ja uuenduslik, algataja ja innustaja uute lahenduste väljatöötamisel, kohusetundlik ja usaldusväärne.

Heal muuseumipedagoogil on väga hea väljendusoskus eesti keeles nii kõnes kui kirjas ja vene keele valdamine suhtlustasemel kõnes ja kirjas. Suureks eeliseks on inglise keele oskus suhtlustasemel.

Kindlasti on selle ametikoha puhul kasuks kogemused mitmekülgsete grupitööde/haridustegevuste läbiviimisel, abiks on teadmised eripedagoogika valdkonnast ja muidugi huvi ajaloo vastu.

• Muuseumipedagoogi peamisteks ülesanneteks on:
  • Haridusprogrammide ja erinevate õppematerjalide väljatöötamine lähtuvalt sihtgrupist kasutades erinevaid metoodikaid.
  • Muuseumi haridusvaldkonnaga seotud projektide koostamine, juhtimine ja aruandlus.
  • Haridusprogrammide ja ekskursioonide läbiviimine.
  • Osalemine Eesti Ajaloomuuseumi sündmuste ja näituste kontseptsioonide väljatöötamisel ning abistamine nende korraldamisel ja läbiviimisel muuseumipedagoogi tööst lähtuvalt.
  • Koostööpartnerite leidmine ja kaasamine Ajaloomuuseumi haridustegevustesse.

Kui oled rõõmsameelne ja missioonitundega ning valmis suhtlema erinevate inimestega, panustama Eesti Ajaloomuuseumi tulevikku ja igapäevaellu, siis oled teretulnud meie meeskonda! Pakume vastutusrikast tööd loomingulises ja ainulaadses keskkonnas, kus saab teha tutvust põnevate museaalide ja ajaloosündmustega, saab lüüa kaasa Ajaloomuuseumi arengus ja hariduskeskuse loomisel, on koolitusvõimalusi.

Kandideerimistaotlusi koos CV ja motivatsioonikirjaga ootame 6. detsembrini 2017 koos palgasooviga juhi abi Merle Millendi e-posti aadressile merle.millend@ajaloomuuseum.ee