Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Raamatu "Meie Eesti. 100 aastat" tiraaž peagi läbi müüdud!
Delfi ja Eesti Päevalehe ajalooprojekti EV100 nädalat materjalide ja Eesti Ajaloomuuseumi koostöös valminud raamat "Meie Eesti. 100 aastat" kuu aega kestnud eeltellimusperioodiga on raamatu tiraaž (2500 teost) pea läbi müüdud, kiirematele eeltellijatele jagub veel paarsada raamatut.

Ekspress Meedia levidirektori Tarvo Ulejevi sõnul on tegemist väga hea tulemusega. "Üks edu näitaja on küllap seegi, et erinevalt teistest raamatustest on selle puhul suur hulk inimesi, kes tellinud korraga kaks või enam eksemplari. Tavalise raamatu puhul me ei kujuta ju seda ette, et inimene ostaks mitu eksemplari."

„Meie Eesti. 100 aastat" on valminud Delfi ja Eesti Päevalehe sarja EV100 nädalat autorite loomingust ning koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga. Eesti veebiajaloo pikim sari viis lugeja ajalugu taasavastama täpselt sada nädalat enne 2018. aasta 24. veebruari pidupäeva.

Iga nädal avaldas Delfi nii pildilugusid kui ka videokatkeid ühest meie riigi aastast ja kroonijuveelina ilmus igal reedel Eesti Päevalehes lugu, mis oli just sellel aastal kõige olulisem.

Need artiklid on nüüd rohke graafilise materjali ja fotodega saanud kaante vahele. Muuseumi teadurid on lahti kirjutanud oma valdkonda puudutavad teemad ja Eesti riigi algusaegadele on valgust heitmas ajaloolased. Kokku on raamatusse panustanud pea 40 erinevat autorit.

Raamat on suureformaadiline, ühe aasta kohta on lehel üks lugu. Kogu raamatut läbib allservas katkematu ajajoon läbi saja aasta, kuhu on kantud muud selle aasta olulised sündmused.

Raamatut saab tellida SIIT

Alates 15. veebruarist on raamat müügil Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipoodides Börsi käigus ja Maarjamäe lossis.