Filmikohver
Kon-Tiki
Filmimuuseum
Kon-Tiki
Sobib põhikoolile

rež. Joachim Running, Espen Sandberg, Norra 2012
Kestus: 118 min

Märksõnad:  loodusõpetus

Seiklusfilmi aluseks on kuulsa norralase, Thor Heyerdahli legendaarne merereis. 1947. aastal sooritas ta eepilise ekspeditsiooni, ületades Vaikse ookeani õblukesel balsapuust parvel nimega Kon-Tiki. Gigantsed vaalad, näljaste haiparvede rünnakud ja möirgavad tormid olid logiraamatusse juba ette sisse kirjutatud. Meeskond pidi kõvasti pingutama, et looduse stiihiate meelevallas ellu jääda. Riskantne ettevõtmine muutis nii maailma kui julgeid mehi, kes selles osalesid.

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee