Filmikohver
Muskusveise tagasitulek
Filmimuuseum
Muskusveise tagasitulek

Sobib algklassidele

Rež. Vassili Sarana, Vesilind 2008
Kestus: 52 min

Märksõnad:  geograafia, kliima

Ammustel aegadel rändasid Arktika avarustel muskusveiste karjad. Külm neid ei häirinud, nad elasid edukalt üle jääaja karmid olud. Kuid umbes kolm tuhat aastat tagasi kadusid nad Euraasiast kliima soojenemise tõttu täielikult. Eelmise sajandi 70ndatel asustati Taimõri poolsaarele 30 Kanadast ja Alaskalt toodud muskusveist. Et teada saada, kuidas see eksperiment õnnestus, esitasid filmitegijad lumistele tasandikele väljakutse ja siirdusid tuiskude ja tormide maale, et otsida seal muskusveiseid ja välja selgitada, kuidas on nende käsi uuel kodumaal käinud.

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee

Treiler