Filmikohver
Naine ja liustik
Filmimuuseum
Naine ja liustik

Sobib gümnaasiumile

Rež. Audrius Stonys, Vesilind 2016
Kestus: 56 min 50 sec

Märksõnad:  geograafia

Naine ja liustik on Tjan-Šani kõrgmäestikus filmitud poeetiline dokumentaaljutustus mägedest ja eraklikust teadlasest Aušra Revutaitest võimsate loodusjõudude rüpes. Elule ekstremaalselt askeetlikes, piiratud flora ja faunaga tingimustes lisavad värve teadlase ainsad kaaslased - koer ja kass.

Film on jaotatud eri meeleoluga osadeks, mida juhatavad sisse kasahhi rahvamuusiku dombrapalad. Valdavalt sõnatuid lugusid ilmestavad arhiivikaadrid sama teadusjaama ja paikkonna minevikust ning Robert Jürjendali loodud helitaustad. Igapäevastest tegevustest enam on näha mägede, jääkoobaste ja mägijõgede igikestvat vägevust ning inimeste suhet loodusesse ja looduses olemisse.

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee

Treiler