Filmikohver
Teekond Araratile
Filmimuuseum
Teekond Araratile

Sobib gümnaasiumile

Rež. Riho Västrik, 2011 Vesilind
Kestus: 68:20

Märksõnad:  loodusuurijad, maadeavastajad

Dokumentaalse filmirännaku keskmes on pühaks peetud Ararati mägi. Filmigrupp liigub Parroti jälgedes ümber Ararati, otsib jälgi Parrotist ja Noa laevast, tutvub piirkonna kultuuri ja ajalooga ning vallutab Ararati tipu just nagu Parrot 180 aastat tagasi. Eestist pärit baltisakslane Friedrich Parrot (1791-1841) tõusis koos viie kaaslasega 1829. aastal esimese lääne inimesena Ararati (5137 m) tippu. Tema rühmas oli ka Hatšhatur Abovjan, kes pärast mäevallutusele järgnenud õpinguid Tartu Ülikoolis pani aluse Armeenia moderniseerimisele.

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee

Treiler