Filmikohver
Tule tagasi vabalt
Filmimuuseum
Tule tagasi vabalt

Sobib gümnaasiumile

Rež. Ksenia Okhapkina, Vesilind 2016
Kestus: 51:00

Märksõnad:  geograafia

Poeetiline dokumentaalfilm sõdadest räsitud tšetšeeni küla elust, mille sümboolne keskpunkt on surnuaed. Küla elab ja hingab ühes rütmis. Hauakaevajatel on alati käed tööd täis. Surm on mägikülas igapäevane külaline. Polegi tähtis, et järjekordne sõda on lõppenud. Rahvas elab kättemaksu suletud ringis. Ringis joostakse ka Jumala poole palveid korrates. Sõjast allesjäänud noorte ja vanade meeste palve kõlab jooksujalu ringis lauldes kaugele ning aitab meestel unustada iseennast. Naiste ülekaal on silmaga märgatav, kuigi millegipärast tundub, nagu neid polekski nii palju. Tähelepanelikud silmapaarid jälgivad kõike ja mõistavad kõike. Kui tšetšeenid lahku lähevad, jätavad nad nägemist sõnadega: tule tagasi vabana!

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee