Filmikohver
Tulekahju paine
Filmimuuseum
Tulekahju paine

Sobib gümnaasiumile

Rež. Riho Västrik, 2013, Vesilind
Kestus: 60:45

Märksõnad:  loodusuurijad, maadeavastajad

Meteoroloog Vello Park elas 1982. aastal Antarktika kõige karmimas polaarjaamas Vostok üle elektrijaama põlengu. 20 ekspeditsiooniliiget jäid põlengu tõttu valguse ja soojuseta, väljas oli üle 70 miinuskraadi, tulekul oli kuid kestev polaaröö. Põlengus hukkus üks meeskonnaliige. Rasketes oludes lõhenes meeskond kaheks, Vello oli nagu hingekarjane kahe leeri vahel. 27 aastat hiljem kohtub Vello ekspeditsioonikaaslastega Peterburis, et meenutada juhtunut ja siluda kunagisi lahkhelisid. Mehed pole selle traagilise öö järel alanud hõõrumisest siiani üle saanud.

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee