Filmikohver
Vanamees ja põder
Filmimuuseum
Vanamees ja põder

Sobib algklassidele

Rež. Joosep Matjus, Vesilind 2009
Kestus: 43 min 14 sec

Märksõnad:  eesti loodus

Harri Põldsam (77) on vana jahimees ja loodusesõber, kes on üle 30 aasta uurinud põtru ja nende hingeelu. Käia koos põtradega luhal ringi ja nendega “põdrakeeles” vestelda on Harri jaoks omamoodi rituaal. Kõrvaltvaatajale võib tunduda üsna jabur, kui mees “teeb loomale kõrvu” ja matkib ohkivat häält, kuid Harrile on see tema elu muinasjutt, unistus ümber kehastuda põdraks. Indiaanlased usuvad, et põdrad on head luhavaimud. Kõik loomad, keda on filmitud, on olnud täiesti vabad tulema ja minema, millal tahavad ja kuhu tahavad. Metsaveeres luusiv hundikari kaamera ees on suur haruldus, nii nagu ka põtrade paaritumine, mille vahetuks tunnistajaks sattus Harri esimest korda elus.

Filmikohver on võimalus õpetajal tulla oma klassi või mitme klassiga (miks mitte ka kooliga) vaatama Filmimuuseumisse erinevaid mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Kinosaalis jagub ruumi 210 filmihuvilisele. Filmid on valitud vanusele sobivalt ja käsitlevad nii loodust, ajalugu, kirjandust kui ka inimeseõpetust laiemalt. Mitmelegi neist on tehtud õppematerjal, mis lubab nähtut pärast klassiruumis sügavamalt läbi arutada.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.

Lisainfo ja filmide tellimine:
tellimus@ajaloomuuseum.ee