Gümnaasiumile
Kuraatorituurid Teatri- ja Muusikamuuseumis
Teatri- ja muusikamuuseum
Kuraatorituurid Teatri- ja Muusikamuuseumis
BRONEERI KURAATORITUUR

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi püsinäitusel läbiviidavad kuraatorituurid on suurepärane võimalus gümnaasiumiõpilastel tutvuda süvitsi erinevate teemadega Eesti teatri- ja muusikaajaloos.

Lood ja laulud. Kõneleb kuraator Simmo Priks.

Püsinäitusel leiduvate näidete varal saavad gümnasistid teada, mis seisus olid uhked 20. sajandi alguses ehitatud teatrimajad peale sõda. Mida tegid emigreerunud näitlejad paguluses ning kodumaale jäänud teatriinimesed nõukogude tsensuuri tingimustes. 

Professionaalse muusikakultuuri areng Eestis kuni 1940. aastani. Kõneleb kuraator Kaisa Luik.
Eesti muusikakõrgkoolide 100. aastapäeva valguses räägime esimestest siinsetest kõrgharidusega helikunstnikest - kes nad olid ning millega tegelesid. Millist rolli mängib Eesti muusikaloos Peterburi konservatoorium? Juttu tuleb ka muusikahariduse korraldusest ning siinsete muusikute tasemest 20.sajandi esimesel poolel. 

„Helilooming Nõukogude Eestis“. Kõneleb kuraator Kaisa Luik.
Mõtestame nõukogude perioodil tegutsenud Eesti heliloojate elu ja loomingut läbi järgnevate küsimuste: mida tähendas raudne eesriie siinse muusikakultuuri jaoks? Millised olid nõukogude võimu poolt esitatud ideoloogilised nõuded muusikale ning kuidas said siinsed heliloojad hakkama nende nõuete täitmisega? Milline oli helilooja positsioon Nõukogude Liidus? Milline oli sisult sotsialistlik aga vormilt rahvuslik muusika? 

  • Tuuri pikkus: 1 tund
  • Hind: 5 eurot/õpilane
  • Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee