Gümnaasiumile
Kuraatorituurid Teatri- ja Muusikamuuseumis
Teatri- ja muusikamuuseum
Kuraatorituurid Teatri- ja Muusikamuuseumis
BRONEERI KURAATORITUUR

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi püsinäitusel läbiviidavad kuraatorituurid on suurepärane võimalus gümnaasiumiõpilastel tutvuda süvitsi erinevate teemadega Eesti teatri- ja muusikaajaloos.

Lood ja laulud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi püsinäitusel.
Kõneleb kuraator Jaanika Juhanson või Simmo Priks

Miks Eesti teatri- ja muusikaelu on just selline, nagu ta täna on? Püsinäitusel “Lood ja laulud” saab ülevaate Eesti professonaalse teatri- ja muusikakultuuri lätetest kuni murranguliste sündmusteni 20. sajandi I poolel. Käsitletakse nii pärimuskultuuri kui ka baltisaksa pärandi mõju ning 19. - 20. sajandi vahetuse hariduselu. Leiduvate näidete varal saavad gümnasistid teada, kui palju jäi 20. sajandi algul ehitatud uhketest teatrimajadest sõjatules alles. Mida tegid emigreerunud näitlejad paguluses ning kodumaale jäänud teatriinimesed nõukogude tsensuuri tingimustes.

Professionaalse muusikakultuuri areng Eestis kuni 1940. aastani. 
Eesti muusikakõrgkoolide 100. aastapäeva valguses räägime esimestest siinsetest kõrgharidusega helikunstnikest - kes nad olid ning millega tegelesid. Millist rolli mängib Eesti muusikaloos Peterburi konservatoorium? Juttu tuleb ka muusikahariduse korraldusest ning siinsete muusikute tasemest 20.sajandi esimesel poolel. 


  • Tuuri pikkus: 1 tund
  • Hind: 8 eurot/õpilane
  • Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee