Põhikooli II astmele
Koolipäev
Suurgildi hoone
Koolipäev "puust ja punaseks" oktoobris ja novembris 2020 ning veebruaris ja märtsis 2021

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumit ja keskust kutsuvad 4.–6. klasse koolipäevale „Puust ja punaseks“. Meeleoluka päeva jooksul saavad õpilased teadmisi ajaloost, teatrist, kunstist, muusikast ja inimese tervisest. Samuti uuritakse põnevate tegevuste käigus lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Ainulaadses muuseumide koostööprojektis osalevad: Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Lennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning NUKU muuseum.

Klassil tuleb valida sobiv kuupäev ja koolipäeva teema oma vanusegrupi valikute hulgast.

„Puust ja punaseks“ koolipäevad 2020/2021. õppeaastal

2020:

• 6.–9. oktoober: 4. klassid (eesti keeles)
  • 13.–16. oktoober: 5. klassid (eesti keeles)
  • 28.–29. oktoober: 4. klassid (vene keeles)
  • 3.–5. november: 6. klassid (eesti keeles)

2021:

• 2.–5. veebruar: 4. klassid (eesti keeles)
  • 9.–12. veebruar: 5. klassid (eesti keeles)
  • 16.–17. veebruar: 4. klassid (vene keeles)
  • 9.–11. märts: 6. klassid (eesti keeles)

Koolipäev kestab 9.30–14.35 (sh lõuna)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.
Hind 19 €/õpilane sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki.

Registreerimine ja lisainfo

Angela paulus (Niguliste muuseum)

angela.paulus@ekm.ee

Koolipäevade kava leiab SIIT.

Koolipäevade kirjeldused:

Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Niguliste muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Programm on eesti keeles.

UUS! Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (vene keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum ja Niguliste muuseum. Programm on vene keeles.

Koolipäev „Pinocchio“ 4. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning NUKU muuseum. Õpilased liiguvad mööda ajatelge, kus peatutakse teiste loomingu hindamiseks ja ise loomiseks, lähtudes 4. klassi õppekavas olevast Pinocchio teemast. Omal käel saab proovida kirjaniku, disaineri ja nukunäitleja ametit. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Päev ajalehetoimetajana“ 5. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Ellujäämiseks vajalik“ 5. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Asja mitu elu“ 6. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitses ja taaskasutuses. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained. Programm on eesti keeles.