Andmebaasid
  • Eesti Ajaloomuuseumi digitaalsete materjalide kasutuskeskkond DIGITEEK hõlbustab ligipääsu muuseumi digikogule ja võimaldab soovitud materjali mugavalt tellida. Digiteegist leiab kasutaja:* museaalide pildistused ja digitaalsed reproduktsioonid* fotod, heli- ja videosalvestused Eesti Ajaloomuuseumi üritustest ja näitustest.

    Kui soovitud museaalidest pilte veel pole, saab piltide valmistamise tellimiseks täita digiteerimistööde tellimise vormi. Digiteerimistööde tellimus täidetakse kahe nädala jooksul. Mahukamad ja keerulisemad tellimused täidetakse vastavalt kokkuleppele. Tellijat teavitatakse failide valmimisest ja jõudmisest Digiteeki. 
    Eesti Ajaloomuuseumi Digiteegi kaudu olemasolevate trükifailide tellijale antakse soovitud failide allalaadimise õigus pärast arve tasumist või hiljemalt järgmisel tööpäeval

  • Aastatel 2010-2012 teostati Eesti Ajaloomuuseumi, Tallinna Linnaarhiivi ja Rahvusarhiivi pärgamendikogude digiteerimine. Kõigil on võimalus digiteeritud pärgamente vaadata ja lugeda Rahvusarhiivi digitaalkogus SAAGA.
  • Eesti Ajaloomuuseumi kogudega saab tutvuda ka pidevalt täieneva muuseumide veebivärava MUIS kaudu. Sealt leiavad kõik huvilised infosüsteemiga MUIS liitunud muuseumide kogude materjale.