Sündmused
Ajaloobussiga Ridalasse ning pitkapoiste ja Otto Tiefi radadele
Muu asukoht
Ajaloobussiga Ridalasse ning pitkapoiste ja Otto Tiefi radadele
Euroopa muinsuskaitsepäevade ajal, laupäeval 12. septembril, sõidame ajaloodoktori ja arheoloogi Mati Mandeli juhtimisel Läänemaa lähiminevikku, et tutvuda admiral Johan Pitka üleskutsel 1944. aasta septembris Eestit Punaarmee sissetungi eest kaitsma tulnud noorte meeste nn pitkapoiste võitlusradadega ning Otto Tiefi valitsuse põgenemisteega Läänemaale.

Vaatame üle pitkapoiste lahingukohad Pääskülas, Kumna teeristil, Keila keskväljakul ja Haruteel. Sõidame läbi Riispere, kus peatusid Läänemaale põgenemisel Otto Tiefi valitsuse liikmed, aga ka paljud kultuuritegelased, Ridala kanti. Teeme peatuse Põgari palvemaja juures, kus toimus Tiefi valitsuse viimane istung. Järgnevalt viib teekond 1944. aasta suure põgenemise mälestusmärgi juurde Puise rannas. Muidugi vaatame ka teisi huviväärsusi nagu näiteks keskaegset Ridala kirikut. Parila-Puise tee äärde püstitas külakunstnik Albert Kallasmaa (rahvasuus Breti) oma kulu ja kirjadega hulga huvitavate kirjadega mälestuskive. Reisi viimaseks huviväärsuseks on tutvumine Eesti vanima säilinud puitmõisaga Keskveres.

Ajaloobussi reiside väljasõit on Tallinnast Maarjamäe ajalookeskuse parklast (Pirita tee 56) kell 9.00. Tagasi Tallinna jõutakse orienteeruvalt kell 18. Hinna sees on kodused lõunad. Osalejatel soovitame riietuda ilmastikule sobivalt ja panna mõnusad jalanõud, millega saab liikuda maastikul.

Ajaloobussi pilet maksab 23 eurot. Pileti saab osta SIIT. 

NB! Palume osalejatel jälgida bussisõidul ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi. Juhul, kui teil on esinenud haiguse sümptomeid viimase kahe nädala jooksu või olete kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid, siis palume MITTE TULLA! 

Ajaloobussi toetab: