Sündmused
Ajaloolaupäevak: Irboska veretöö
Maarjamäe loss
Ajaloolaupäevak: Irboska veretöö

Ajaloomuuseum alustab taaskord ajaloolaupäevakutega, mis on inspiratsiooni saanud Maarjamäe lossis avatud  püsinäitusest „Minu vaba riik“.  

Ajaloolaupäevakute avaüritusel, laupäeval 28. septembril kell 13.00 räägime lähemalt vähetuntud, 100 aastat tagasi septembris toimunud sündmusest noore Eesti vabariigi ajaloos – Irboska veretööst.

Irboskas toimunud töölisliikumisega seotud isikute ilma kohtuta hukkamine ja maalt välja saatmine oli nõukogude ajal ideoloogia teenistuses ning taasiseseisvunud Eestis unustatud sündmus. Ajaloolaupäevakul toome selle taaskord päevavalgele, avades laiemalt juhtunut, mille tulemusena toimus 3. septembril 1919 Irboskas 26 töölisliikumisega seotud inimese mahalaskmine. Üritame leida vastust küsimusele, kas mahalaskmine sündis kaitseliitlaste omavolist või oli siiski tegemist käsuga kõrgemalt poolt.

Sügisest 2019 kuni kevadeni 2020 kord kuus laupäeval toimuvad loengud või ringkäigud näitustel, mis käsitlevad sel või järgmisel aastal ümmargust tähtpäeva tähistavaid sündmusi.