Sündmused
Anna Käsitööklubi: butafooria
Särevi Teatrituba
Anna Käsitööklubi: butafooria
Anna Käsitööklubi uue hooaja esimesel kohtumisel 22. septembril kell 12.00 tutvustab butafoor Lea Ojam  butafooria maailma.

Lea Ojam on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja töötab Eesti Draamateatris butafoor-dekoraatorina. Käsitööklubis tutvustab ta juba hästi tuntud ja ka uusi materjale (vahud, termoplastikud silikoonid, alginaat jne) butafoori töös. Iga osaleja saab katsetada kolme erineva materjaliga vormi võtmist ja vormi valamist. Kõigile jääb mälestuseks midagi enda valmistatut, mis näeb välja nagu päris, aga seda siiski ei ole.

Anna Käsitööklubi on õpitubade sari, kus täiskasvanud teatri- ja käsitööhuvilisel on võimalik omandada mõni eluks vajalik, aga seejuures teatraalne oskus. Ühel sügistalvisel hooajal toimub neli õpituba ja juhendajateks on mitmekülgsed teatriinimesed.


Särevi Teatrituba

Särevi Teatrituba on omanäoline ja ainulaadne isikumuuseum, mis oli koduks kahele teatriinimesele Anna ja Andres Särevile. Muuseum on tegutsenud aastast 1982 ja olnud erinevate ürituste ja haridusprogrammide toimumispaigaks. Andres Särevi abikaasa Anna Särev oli näitlejanna, keda lisaks armastusele teatri vastu iseloomustas suur käsitööhuvi.


Tulemas

Lapitehnikas kollaažid – juhendaja Anni Kreem
20. oktoobril kell 12.00
Anni Kreem on näitleja, kes on aastaid tegelenud lapitehnikaga. Ta lõpetas lavakooli II lennu, on töötanud Noorsooteatris (Tallinna Linnateatris), Eesti Nukuteatris ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis teadurina. Ta on korraldanud lapitehnika näitusi ja avaldanud raamatu „Lapitarkust“. Ta on saanud aastal 2011. aastal Pärandihoidja tiitli rahvakunsti alalhoidmise ja edasiarendamise eest. Anni Kreemi juhendamisel valmistame lapitehnikas kollaaže.


Käsitöömärkmiku töötuba – juhendaja Marit Pruul
17. novembril kell 12.00
Marit Pruul on Eesti Draamateatri jumestuskunstnik, kes samas valmistab oma kaubamärgi Maruul alt ka käsitööesemeid. Tema juhendamisel teeme käsitöömärkmikke, kuhu saab näiteks üles märkida oma teatrimuljeid. Käsitöömärkmik sobib ka ilusaks kingituseks. Maruuli tegemistega saab tutvuda Facebookis.


Päeviku kirjutamise õpituba – juhendaja Kaja Kann
8. detsembril kell 12.00
Kaja Kann on vabakutseline etenduskunstnik, kelle juhendamisel päeviku kirjutamise õpituba. Kaja räägib ka oma tegemistest Pardimäe lokaalis, käsitööhuvist ja teatrist. Rohkem infot Kaja kohta saab tema kodulehelt.