gtag('config', 'UA-173367777-1');
Sündmused
Lavastus
Teatri- ja muusikamuuseum
Lavastus "Doktor Esperanto"
Liina Vahtriku ja Piret Simsoni autorilavastus „Doktor Esperanto“ etendub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornisaalis 2020. aasta alguses.

Autorid lavastusest:
„Meid on selle tüki tegemisel inspireerinud kaks õde – Helmi (1892–1941) ja Hilda (1896–1981) Dresen. Nad olid rahvusvaheliselt tunnustatud eesti esperantistid, Eesti Esperanto Seltsi loojad ja eesti luule tõlkijad esperanto keelde. Naised, kelle elu sisuks oli väljamõeldud keel.
Kas väljamõeldud tehiskeel on hingetu? Mis mõttes teised keeled pole välja mõeldud? Kultiveerime keele ja armastuse teemalisi rahutusi ning täidame lüngad õdede eluloos julgelt spekulatsioonidega. Ja seda kõike postdramaatilise teatri võtmes.“

Liina Vahtrik ja Piret Simson on eesti näitlejad, kes toimetavad Eesti teatris juba mõnda aega. Harjutatud ja loodud on nii Von Krahlis, Estonias, Ugalas, Vanemuises kui ka Tartu Uues Teatris. Näitlejannade loominguline koostöö sai alguse kodumaises telesarjas, kus majapidajannad Niina ja Sirje maailma asjad korras hoidsid.

Autorilavastus „Doktor Esperanto“ on mõlemale näitlejannale esmakordne. Liina ja Piret on ise teksti kirjutanud, ise lavastanud ja ise ka mängitakse.

Laval Liina Vahtrik ja Piret Simson.

Esietendus 15. jaanuaril 2020 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornisaalis.

Etendused 17., 24., 25. ja 27. jaanuaril.

Piletid on müügil Piletimaailmas.

Toetab Eesti Kultuurkapital.