Sündmused
Eesti Kitarrikvarteti kontsert
Suurgildi hoone
Eesti Kitarrikvarteti kontsert
17. augustil kell 19.00 on teil erakordne võimalus kuulata Suurgildi hoones uue kitarriansambli muusikat. Piletid on müügil Piletilevis.

Värskelt loodud Eesti Kitarrikvarteti kavas kohtuvad klassika ja levimuusika, eesmärgiks on esitleda klassikalise ja akustilise kitarri erinevaid võimalusi, kogu kõlapaletti ja stilistilist mitmekesisust. Eesti Kitarrikvartetti iseloomustavad tipptasemel kitarrimäng, mitmekülgne kava ja huvitavad seaded, millest paljud on tehtud ansambli liikmete endi poolt. Kava hõlmab muusikat Vivaldist Queenini ja Bizet'st Robbie Williamsini. Eesti Kitarrikvarteti koosseisu kuuluvad Jelena Ossipova, Daniel Julle, Gleb Simak ja Kristjan Tamm.

Kava algab maailmas iga päev kõige rohkem esitatava klassikateosega, Carl Orffi „O Fortunaga“. Barokkmuusika särava suurmeistri Antonio Vivaldi „Kontsert lautole D-duur“ on tema mitmesaja kontserdini küündivas loomingus üks populaarsemaid. Originaalis oktavlautole komponeeritud teost on ainulaadne võimalus nautida oktavkitarri esituses. Minimalismi suurkuju Philip Glassi mitmeosalise süidi „Glassworks“ I osa „Opening“ võlub oma intiimse kõlavärvi ja korduvate motiividega. 20. sajandi üks tuntumaid Argentiina kitarrist-heliloojaid on Maximo Diego Pujol, kelle teose „3 sügisest pala“ (Tres Piezas de Otono) III osa „Avenida Centenario“ viib kuulajad Buenos Airese kesktänava vilkasse saginasse. Vene neoromantistlik helilooja Georgi Sviridov on kirjutanud süidi inspireerituna Puškini jutustusest„Tuisk“, sealhulgas ühe ilusaima vene romansi ja valsi. Kontserdi esimese nö. „klassikalise“ osa lõpetab väljavõte Georges Bizet’ meeleolukast „Carmeni süidist“, kus temperamentsed kitarriakordid vahelduvad virtuoossete passaažide ja meeldejäävate meloodiatega.

Kontserdi teine osa algab Queeni „Bohemian Rhapsody“-ga, mida on nimetatud parimaks rokklooks ajaloos selle sümfoonilise kõla, stilistilise mitmekesisuse ja keerdkäike täis ülesehituse tõttu. Metallica „Nothing else matters“ on üks armastatumaid ballaade, mille alguses kõlab üks kuulsamaid sissejuhatusi kitarrimuusikas. Led Zeppelini „Kashmir“ on legendaarse rokkbändi üks tuntumaid lugusid. Robbie Williamsi „Supreme“ on ühe kaasaja tuntuima laulja kummardus Gloria Gaynori „I Will Survive“-ile, millele järgneb Michael Jacksoni „Billie Jean“, ikooniline lugu popikungalt. Kontserdi lõpetavad legendaarse Eaglesi „Hotel California“ maitsekas akustilises võtmes ning Euroopa mustlasjazzi suurkuju Django Reinhardti särtsakas „Minor Swing“.