Eesti muusika kuulsuste koja kohtumisõhtu: ansambel Apelsin
Tallihoone
Eesti muusika kuulsuste koja kohtumisõhtu: ansambel Apelsin
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari jätkub veebruaris legendaarse ansambliga, kelle kategooriaks oli määratud – showgrupp!

13. veebruaril kell 19.00 on Maarjamäe lossi tallihoones levimuusika näituse laval särasilmse publiku ees ansambel Apelsin. Legendideks saanud jutte vestavad Tõnu Aare, Ants Nuut ja Allan Jakobi. Õhtut juhib Sten Teppan.

Piletid saadaval Piletilevist!

1974. aastal alguse saanud Apelsin veereb tänasel päeval sama reipalt kui aastakümned tagasi. Apelsin valmistub 45. juubeliks, esineb üle Eesti, vilksab siin-seal teleriekraanil ja ajalehtedes, raadioeetrist rääkimata. Uskumatult vitaalsel ansamblil on ajaloost rääkida palju, sest nende meeste silmad on näinud ja kõrvad kuulnud kolmepäevase kohtumise jagu lugusid. Lisaks Mati Nuudele, Jaan Arderile ja Ivo Linnale on sellest ansamblis esinenud Indrek Hiibus, Vello Jurtom, Mart Jürisalu, Jaan Kirss, Hillar King, Gunnar Kriik, Harry Kõrvits, Meelis Laido, Boris Leppsoo, Andres Loigom, Priit Pihlap, Tarmo Pihlap, Vladimir Seripov, Ivo Varts, Aleksander Vilipere ja mitmed teised. Õhtu ei möödu ilma muusikata!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla!“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Üritust toetavad EV100, Kultuurkapital ja Georg Otsa nimeline Muusikakool.

Sündmuse koduleht: http://www.kuulsustekoda.ee