Sündmused
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu
Tallihoone
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu "Kitarristid - Tiit Paulus, Raul vaigla ja Tiit Kõrvits“

Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones näituse „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ lavale legendaarsed kitarrimängijad Tiit Paulus, Raul Vaigla ja Tiit Kõrvits. Õhtut juhib Sten Teppan.

Optimistid, Tallinn 67, Kosmos 68, Mikronid, Teravik, Viljandi 76, Rock Hotell, Radar, Ultima Thule, VSP Projekt, Kukerpillid jne – ilma nende kolme meheta ei oleks Eesti levimuusika selline, nagu me tänasel päeval teame. Kõik need ansamblid ja olulised ajaloosündmused on nende kitarrimängijate moodi. Ja vastupidi. Eelolev õhtu ühendab läbi nende kolme muusiku endas jazzi, biiti, rocki, poppi, fusionit, kantrit, rockabillyt ja pea kõiki teisi muusikastiile. Kõik nad alustasid sügava nõuka-aja (kitarri)defitsiitses muusikamaailmas, kus nendele meeldiv muusika oli avaliku ühiskonna sügava põlu all. Aga kui on soov, siis on ka võimalus. Milline oli nende esimene kitarr? Kes oli Tiit Pauluse lemmikõpilane? Mis lugu neile ansamblite repertuaaris kõige rohkem meeldib? Kui kiirelt lippab nende näpp tänapäeval? Tulge kohale ja saate vastused nendele ja ka paljudele teistele küsimustele.

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15 € ja 10 € (õpilased, tudengid, pensionärid) on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis alates 21. septembrist.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Oktoober on levimuusika näitusel kitarrikuu – 30. septembrist 28. oktoobrini on avatud erinäitus „Kuuekeelsed“, kus saab näha 16 armastatud muusiku kitarri.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ ning kitarride erinäitusele „Kuuekeelsed“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Ajaloomuuseum, EV100, Kultuurkapital, Georg Otsa nimeline Muusikakool.

Piletid on saadaval SIIN.

Lisainfo

Risto Lehiste

Eesti Muusika Kuulsuste Koda

risto.lehiste@tmm.ee