Sündmused
jääb ära! Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu: Radar
Tallihoone
jääb ära! Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu: Radar
Vastavalt Maailma Terviseorganisatsioon WHO hinnangule kuulutada koroonaviiruse COVID-19 olukord pandeemiaks ning Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukorrale sulgeb Eesti Ajaloomuuseum nakkusohu vältimiseks uksed 1. maini.

Ürituse uuest toimumisajast anname teada meie kodulehel www.ajaloomuuseum.ee


Ansambel, kes võidutses kolm aastat järjest Tartu Muusikapäevadel, kes suutis Venemaal müüa instrumentaal-roki kontsertide saalid täis, kes oma taseme ja pühendumuse poolest oli parim kuuendikul planeedist ja kes on jätkuvalt löögihoos – ansambel RADAR!

Kolmapäeval, 8. aprillil algusega kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones rahva ette Paap Kõlar, Sergei Pedersen, Paul Kikerpuu ning Raivo Sersant. Õhtut juhib Sten Teppan.

1980. aastate Eesti fusion- ja progeroki lipulaev alustas 1977. aastal superstaar Jaak Joala saatebändina. Ajaloo vingerpusside ja saatuslike valikute läbi jätkas ansambel 1983. aastast puhtatõulise instrumentaalansamblina. Kui enamasti on instrumentaal- ja progemuusika nišikaup, siis tänu meeletule tasemele ja mänedžer Raivo Sersanti osavusele löödi ikkagi NSV Liidus edukalt läbi. Paljude Eesti ansamblite seiklused Venemaal on seotud rock’n’rolli, naiste ja ohtra alkoholiga, Radari puhul oli asi sootuks vastupidine - proovid, proovid ja veelkord proovid. Täiesti uskumatuna tundus Radari trikk Tartu muusikapäevadel, kus ansambel võitis ülitihedas konkurentsis kolmel järjestikusel aastal (1982-1984) Grand Prix’. Kõigest sellest saab kohtumisõhtul ansambli hilisema koosseisu käest lähemalt kuulda. Õhtule annab särtsu muusikaline vinjett Otsakooli noortelt Meelis Punderi juhendamisel.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti popmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja meie levimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab aadressilt www.kuulsustekoda.ajaloomuuseum.ee.

NB! Ürituse pilet kehtib enne kohtumisõhtut pääsmena näitusele „Vabaduse kõla!“. Tule ja saa osa Eesti ajaloo kõige staariderohkemast näitusest!

  • Piiratud arvuga piletid hinnaga 15/10 € on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.
Kohtumisõhtu koostööpartner on G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool.
Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling.