Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu: Singer Vinger
Tallihoone
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu: Singer Vinger

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari võtab fookusesse legendaarse progeroki sugemetega neuropungi ansambli Singer Vinger. 13. märtsil 2019 kell 19.00 on Maarjamäe lossi tallihoones publiku ees Hardi Volmer ja Roald Jürlau. Õhtut juhib Sten Teppan.

Juba 33 aastat singumist ja vingumist on kulgenud päris rajult. Ansambel on välja andnud üheksa kauamängivat, kasvatanud üles mitu generatsiooni inimesi, kes teavad kodusõja kohta nii mõndagi, ja tekitanud halle juuksekarvu ning lõhkisi närvirakke paljudes ansambli algusaegade riigivõimu esindajate peades. Uskumatult visa populaarsusega laulud on tänaseni väga tihti raadios ning teles, ansambel möllab lavadel ringi, meedia kirjutab mõnuga nende muusikast ning mõtetest. Kõike seda rõõmsat jaburdamist ja iroonilist muusikavaadet kommenteerivad ansambli asutajaliikmed ise, otse laval.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti poppmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Piletid hinnaga 15 € ja 10 € on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ning Eesti Ajaloomuuseumis.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti popmuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla!“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Üritust toetavad Kultuurkapital ja Georg Otsa nimeline Muusikakool, salvestab Eesti Rahvusringhääling.