Sündmused
Eesti Muusika Kuulsuste koja kohtumisõhtu ansambliga Radar
Tallihoone
Eesti Muusika Kuulsuste koja kohtumisõhtu ansambliga Radar

Kolmapäeval, 28. oktoobril 2020 algusega kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones rahva ette legendaarse ansambli RADAR liikmed Paap Kõlar, Sergei Pedersen ning Raivo Sersant. 

Tegemist on ansambliga, kes kes võidutses 3 aastat järjest Tartu Muusikapäevadel, suutis Venemaal müüa instrumentaal-rocki kontsertidega saalid täis, oli oma taseme ja pühendumuse poolest parim kuuendikul planeedist ja on vajadusel jätkuvalt löögihoos!

Fusion- ja progerocki Eesti 80. aastate lipulaev alustas 1977. aastal superstaar Jaak Joala saatebändina. Ajaloo vingerpusside ja saatuslike valikute läbi jätkas ansambel 1983. aastast puhtatõulise instrumentaalansamblina. Kui enamasti on instrumentaal ja proge puhas nišikaup, siis meeletu taseme ning manager Raivo Sersanti osavusega suudeti ikkagi NSVL-s edukalt läbi lüüa. Paljude teiste Eesti ansamblite seiklused Venemaal on seotud rock’n’rolli, naiste ja ohtra alkoholiga. Kõigest ei saa ega tohigi rääkida. Radari puhul oli asi sootuks vastupidine. Proovid, proovid ja veelkord proovid. Täiesti uskumatuna tundus Radari trikk Tartu muusikapäevadel. Eesti ansamblite  ülitihedas konkurentsis võideti 1982-1984 kolmel aastal järjest Grand Prix. Kõigest sellest saate lähemalt kuulda aprillikuisel kohtumisõhtul ansambli hilisema koosseisu käest. Kindlasti ei puudu ka muusikaline vinjett koostöös Otsakooli noortega Meelis Punderi juhendamisel!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja meie levimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot Kuulsuste Koja ning levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab www.kuulsustekoda.ee ning www.facebook.com/kuulsustekoda.

Piiratud arvuga piletid hinnaga 15/10€ on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis.

NB! Pilet kehtib kohtumisõhtu toimumise päeval pääsmena Eesti Muusika Kuulsuste Koja näitusele „Vabaduse kõla! Eesti Levimuusika lugu“, mis on avatud Tallihoones enne õhtu algust!

Kohtumisõhtu koostööpartner on G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool!

Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling.

Lisainfo:
Risto Lehiste
Eesti Muusika Kuulsuste Koda
risto.lehiste@ajaloomuuseum.ee