Sündmused
Festival Klaaspärlimäng: Aeg tiksub
Maarjamäe loss
Festival Klaaspärlimäng: Aeg tiksub
Kontsert "Aeg tiksub" Maarjamäe lossi suvesaalis 14.07 kell 19.00

Klaaspärlimäng Sinfonietta eesotsas maestro Andres Mustoneniga toob festivali „Klaaspärlimäng” Tallinna, esitledes pealinna publikule eesti ja poola heliloojate loomingut.

Kavasse valitud XX ja XXI sajandi muusika teeb austusavalduse mõlema riigi hiljuti möödunud iseseisvumise 100. aastapäevale.

Kontserdi pealkiri on insipreeritud poola helilooja Maciej Balenkowski teosest “Time is ticking” (2015), mis pälvis auhinna “Sinfonietta per Sinfonietta” heliloomingu konkursil.

Algselt Mozarti muusika esitamiseks kokku kutsutud Klaaspärlimäng Sinfonietta on nüüdseks väärika ajalooga ning .märkimisväärselt laienenud repertuaariga kollektiiv - orkester esitab eri stiilis muusikat Bachist Piazzollani ning osaleb sageli erinevates crossover-projektides.

Lisaks „Klaaspärlimängule” on orkester osalenud ka Tallinn Music Weekil, Suure-Jaani muusikapäevadel, Tallinna Orelifestivalil ja Haapsalu muusikapäevadel. Klaaspärlimäng Sinfonietta juht Andres Mustonen on laia ampluaaga muusik, kes tegutseb nii dirigendi, viiuldaja kui ka pedagoogina. Tema repertuaar on äärmiselt lai, ulatudes barokist kaasajani, ning tal on tihedad kontaktid mitmete nüüdisheliloojatega.

Tänu Mustoneni tegevusele on alguse saanud paljud vanamuusika- ansamblid, kontserdisarjad ning rahvusvaheline festival MustonenFest.

Piletid saadaval PILETILEVIST.