Sündmused
IV rahvusvaheline Läänemeremaade filmiajaloo konverents 2.-4.11.2017
Filmimuuseum
IV rahvusvaheline Läänemeremaade filmiajaloo konverents 2.-4.11.2017
4. oktoobril avatud filmimuuseumi esimesel teemakonveretsil „Cinematic Dynamics of Separation and Alliance, 1945–1960” on peaesinejateks filmiteadlased Paul Coates ja Kimmo Laine.

Western University (Kanada) Emeriitprofessor Paul Coates on rahvusvaheliselt tunnustatud filmiteadlane, kelle elutöö on pühendatud Poola filmiajaloo ja -kultuuri uurimisele. Tema sulest on ilmunud kümneid teadusartikleid ja rida kõrgelt hinnatud monograafiaid. Ühena konverentsi peaesinejatest kõneleb ta piiride kujundistust ja tähendusest Poola sõjajärgses filmikunstis.

Helsingi ülikooli vanemteadur Kimmo Laine tegeleb Soome filmikultuuri piiriüleste võrgustikega ning on uurinud nii Soome filmi stiiliajalugu kui ka žanrikino. Konverentsi teise peaesinejana käsitleb ta Soome-Nõukogude koostööfilmi "Sampo" (rež Aleksandr Ptushko ja Risto Orko, 1959).

Konverentsiga kaasnev filmifestival toob 3.-4. novembril 2017 vastavatud filmimuuseumi kinos ekraanile rea vähetuntud 1950. aastate filme Eestist, Soomest, Lätist ja Poolast. Temaatiliselt seonduvad valitud filmid Läänemeremaade filmiajaloo konverentsi tänavuse fookusega.

Konverentsi töökeel on inglise keel. Osalemine nii konverentsil kui filmiseanssidel on tasuta.

Tutvu konverentsikavaga siin.

Korraldajad: Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum, Eesti Rahvusarhiivi filmiarhiiv, Eesti Filmi Instituut, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Balti Audiovisuaalsete Arhiivide Kolleegium (BAAK), Meediainnovatsiooni ja Digikultuuri Tippkesksus (MEDIT).