Sündmused
Jazz Idealism ´67 kontsertprogramm: Elina Martinson
Tallihoone
Jazz Idealism ´67 kontsertprogramm: Elina Martinson

Tänavu maikuus saab 54 aastat legendaarsest rahvusvahelisest jazzifestivalist Tallinn’67, mis viis Eesti jazzmuusika maailmakaardile ja tegi Tallinnast Nõukogude Liidu jazzipealinna. Jazzliit korraldab Ajaloomuuseumi kureeritud näituse tähistamiseks kontserdisarja Ajaloomuuseumi Tallihoones.

Tallinn’67 tuules jazziradadele!

23. septembril kell 19 Ajaloomuuseumi Tallihoones: Elina Martinson

Elina Martinson - vokaal

Johannes Laas - kitarr

„Jazzmuusika juures võlub mind see, kui vabana on end võimalik laval tunda. Suurim inspiratsiooniallikas on elu ise ning kõik mis sellega kaasneb – püüan olla tähelepanelik ning iga vähegi põnevama kuuldu ja nähtu suunata enda muusikasse.“

Elina Martinson on Eesti lauljatar, kes hõljub popi ja jazzi piiridel. Tugev klapp popmuusikaga oli Elinal juba lapseeas, aga jazziõpingud on temas süvendanud armastust just selle muusika vastu. Suurem osa Elina loomingust sarnaneb vanakooli jazzile, mis hõlmab endas nii svingi kui ka bossanoovat ja viimasel ajal isegi groove´i ja neo-soulilikku lähenemist. Elina esitab palju omaloomingut, kirjutades oma lauludesse elulise sisu, mis kõneleb nii inimestevahelistest suhetest kui läbisaamisest iseendaga. 2019. aastal avaldas ta oma esimese singli „Apple Tree“.

Elina, kelle muusikutee algas Noortebänd 2014 võitjana bändis Innersound, on omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi jazzlaulu erialal. Ta on esinenud festivalidel Jazzkaar, IdeeJazz ja Tudengijazz.

Johannes Laas on kitarrist ning helilooja, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Aastal 2019 pälvis ta Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia. Johannese kitarrimängu võib kuulda koosseisudes Alfa Collective, Johannes Laas 5tet, ANETT, Innersound jpt.

Elina ja Johannese kontserdil kõlavad tuntud välismaa ja Eesti jazzheliloojate teosed ning ka Elina omalooming.

Näituse „Jazz idealism 1967" keskmes on festivalil osalenud inimesed, kelle jaoks džäss oli maailmavaade, aade ja elustiil ning nende eetika ja eneseteostuse alus. Osalenute mõttekäigud kutsuvad meid kaasa audiovisuaalsele rännakule, kus ajaloo taustal ärgitatakse esitama küsimusi idealismi ja tegelikkuse ning võimu ja vaimu suhete ajatutel teemadel. Näitus tugineb muusikaajaloolase Heli Reimanni festivaliteemalise uurimistöö käigus kogutud materjalidele. Festivalist on ilmumas raamat „Tallinn’67 jazz festival: myths and memories".

Kontserdile eelneb näituse tutvustus.

Kontserdi korraldamisel lähtutakse Vabariigis kehtivatest sündmuste korraldamise võimalustest. Kõige täpsem info alati Jazzliidu kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19. Piletid hinnaga 25.90 on müügil Piletilevis ning kohtade olemasolul kohapeal.

Korraldaja võib sündmusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste sündmuste turundamiseks.