Jazz idealism ´67 kontsertprogramm: Jana Kütt Trio
Tallihoone
Jazz idealism ´67 kontsertprogramm: Jana Kütt Trio

Tänavu maikuus saab 54 aastat legendaarsest rahvusvahelisest jazzifestivalist Tallinn’67, mis viis Eesti jazzmuusika maailmakaardile ja tegi Tallinnast Nõukogude Liidu jazzipealinna. Jazzliit korraldab Ajaloomuuseumi kureeritud näituse tähistamiseks kontserdisarja Ajaloomuuseumi Tallihoones.

Tallinn’67 tuules jazziradadele!

12. augustil kell 19 Ajaloomuuseumi Tallihoones

Jana Kütt Trio

Jana Kütt - vokaal

Tobias Tammearu - saksofon, klahvpill

Robert Rebane - basskitarr, kitarr, akordion

Sumedal augustiõhtul astuvad publiku ette noore jazzmuusikud Jana Kütt, Tobias Tammearu ja Robert Rebane, et taaselustada armsaks saanud laule Uno Naissoo, Evald Vainu, Arne Oidi, Raimond Valgre jt heliloojate sulest. Vaatamata klassikalisele repertuaarile jätavad esinejad endale vabaduse interpretatsiooniks ja improvisatsiooniks, suhtudes siiski aupaklikult laulude esialgsesse olemusse. Kindlasti on oodata imekaunist emakeelset vokaaljazzi.

Jana Kütt on lauljatar, helilooja ja arranžeerija. Oktoobris 2017 ilmus tema esikplaat „Värvid“ koosseisuga Jana Kütt Group, mis esitab noore lauljanna progressiivsete ja põhjamaiste mõjutustega jazz-omaloomingut. Jana õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazz-laulu ning Rootsis Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemias. 2016. aastal osales Jana rahvusvahelisel jazz-konkurssil Riga Jazz Stage, kus jõudis ka superfinaali.

Näituse „Jazz idealism 1967" keskmes on festivalil osalenud inimesed, kelle jaoks džäss oli maailmavaade, aade ja elustiil ning nende eetika ja eneseteostuse alus. Osalenute mõttekäigud kutsuvad meid kaasa audiovisuaalsele rännakule, kus ajaloo taustal ärgitatakse esitama küsimusi idealismi ja tegelikkuse ning võimu ja vaimu suhete ajatutel teemadel. Näitus tugineb muusikaajaloolase Heli Reimanni festivaliteemalise uurimistöö käigus kogutud materjalidele. Festivalist on ilmumas raamat „Tallinn’67 jazz festival: myths and memories".

Kontserdile eelneb näituse tutvustus.

Kontserdi korraldamisel lähtutakse Vabariigis kehtivatest sündmuste korraldamise võimalustest. Kõige täpsem info alati Jazzliidu kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19. Piletid hinnaga 25.90 on müügil Piletilevis ning kohtade olemasolul kohapeal.

Korraldaja võib sündmusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste sündmuste turundamiseks.