Johan Randvere ja Marten Altrovi sügisõhtu vestluskontsert
Teatri- ja muusikamuuseum
Johan Randvere ja Marten Altrovi sügisõhtu vestluskontsert
Rahvusvahelise muusikapäeva eelõhtul, 30. septembril kell 20.00 toovad pianist Johan Randvere ja klarnetist Marten Altrov Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis publiku ette valiku Eesti heliloojate loomingust.

Johan Randvere ja Marten Altrov on otsiva vaimuga avastajad, kes sihikindlalt kaevuvad Eesti muusika kõige sügavamatesse kihtidesse. Mitmed esitusele tulevad palad pole kirjastatud ning on kättesaadavad üksnes Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi käsikirjade kogus. Miks just need teosed ja heliloojad, sellest räägivad muusikud sügisõhtu hämaruses ise.

• Piletid hinnaga 6 € on müügil enne kontserdi algust muuseumi kassas.

Johan Randvere
 on üks oma põlvkonna eredamaid muusikuid. Ta alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis. Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri, mille raames täiendas end Milano G. Verdi nimelises konservatooriumis. Johan on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on korduvalt esinenud solistina mitmete orkestrite ees, näiteks Eesti Riiklik sümfooniaorkester, Läti Riiklik sümfooniaorkester, Vanemuise sümfooniaorkester, Valgevene Raadio sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jt.

Marten Altrov alustas klarnetimängu õpinguid Nõmme Muusikakoolis, jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, 2016. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hannes Altrovi klarnetiklassi ning praegu õpib Sibeliuse Akadeemias.
Marten on võitnud kolmel järjestikusel aastal (2006–2008) I preemia rahvusvahelisel konkursil “Noored Klarnetistid” (Läti, Rujena), 2013. aastal võitis ta Armeenias “Rennessaince” konkurss-festivalil I preemia. Samal aastal saavutas ta III koha telesaates “Klassikatähed“. Kontsertreisid nii solisti, kammermuusiku, orkestrandi ja bändiliikmena on teda viinud Põhja-Norrast Lõuna-Aafrika Vabariigini ning Palestiinast Prantsusmaani.