Sündmused
Koeratund: koer kui töötaja
Maarjamäe loss
Koeratund: koer kui töötaja

Aeg on näituse “Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu” viiendaks koeratunniks “Koer kui töötaja”, mis toimub laupäeval, 16. oktoobril kell 13 Maarjamäe lossis. 

Inimesed pole ju ainukesed, kes tööd rügavad. Seda teevad ka koerad. Koerte empaatilise iseloomu, aga ka kiirete käppade ja parema lõhnatundmise tõttu saab neid kasutada väga mitmekülgselt. Nii töötavad neljakäpalised terapeutidena, pimedate juhtidena, haiguste diagnoosijate, aga ka pahanduste väljanuhkijatena ning seda kõige otsesemas mõttes.  

Maarjamäele tulevadki Jane Tasa maksu- ja tolliametist koos oma neljakäpalise koerkolleegiga, et rääkida ja näidata nende loomade supervõimeid töö tegemiseks.   

Koeratunnil osalemine muuseumipiletiga, kogunemine lossi kassas. 

Rihmastatud koerad on lossi fuajeesse (sh kassa) ning lossiparki oodatud. 

Pärast koeratundi on võimalik külastada ka näitust "Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu" ning teisi Maarjamäe muuseumides avatud näitusi. Näitustele koertega siseneda ei saa.  

Muuseumi tulles palume esitada üks järgmistest tõenditest: vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivselt testitulemust kinnitav tõend (PCR testi tulemus kehtib 72 tundi, antigeeni testi tulemus 48 tundi). Kohapeal kiirteste teha ei saa. Nõue ei kehti alla 18- aastastele lastele ja noortele.

Foto: Dauer, A. (1927). Der Querschnitt vol 7(10). Berliin: Gedruckt im Ullsteinhaus.