Sündmused
Kohtumine lavakunstikooli 14. lennuga
Teatri- ja muusikamuuseum
Kohtumine lavakunstikooli 14. lennuga

Eesti teatri suurkuju Voldemar Panso sünnist möödub 30. novembril sada aastat. Sel puhul on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool, Tallinna Linnateater ja Eesti Draamateater koos Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja teiste organisatsioonidega kokku pannud terve nädala kestva kava kultuurisündmustest.

Reedel, 27. novembril kell 17.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis publiku kohtumine 14. lennuga. Kursus on lavakooli ajaloos erandlik selle poolest, et nõukogude aja lõpul alustanutest jõudis juba Eesti Vabariigis lõpudiplomini vaid 7 noort näitlejat. Lavakooli astumist, kursusekaaslasi ja õppejõude meenutavad 1990.a lõpetanud Maria Avdjuško, Kärt Tomingas, Kaupo Varik ja Riho Rosberg, aga ka samas lennus õppinud Toomas Hussar ja Rein Pakk.

14. lennu diplomilavastustest olid tuntumad „Herakles ja Augeiase tall“ Nukuteatris, H. Pinteri „Sünnipäevapidu“ Noorooteatris,  N. Simoni „Lollid“ Vanalinnastuudios.

Osalemine muuseumipiletiga.

Üritus viiakse läbi vastavalt avalike ürituste korraldamise juhendile. Seoses sellega pääseb kohtumisõhtule 30 huvilist. 

Panso nädala kava koos pileti- ja registreerimisinfoga leiate siit.