Sündmused
Kontserdisari
Suurgildi hoone
Kontserdisari "Eesti ajastud" rootsi aeg. Ansambel Triskele ja Jaak juske 

Suurgildi hoones toimuva kontserdisarja "Eesti ajastud" esimene kontsert "Rootsi aeg" toimub neljapäeval, 20. septembril 2018 kell 19.00.

Esineb ansambel Triskele. Sissejuhatuse teeb ajaloolane Jaak Juske. 

Ansambel Triskele: Tarmo Tabas (laul), Ergo-Hart Västrik (laul), Heikki-Rein Veromann (flöödid, torupill, parmupill, laul), Toivo Sõmer (lauto, ud, mandoola, kandled, laul), Janno Mäe (trummid, kellamäng, kannel, laul)

Kavas on Rootsi kogukondade rahvamuusika (Rannarootsi, Vormsi jm).

Kontserdisari käsitleb olulisi perioode Eesti ajaloos ning muusikat, mis meie aladel kõlanud on. Kontserdisari toimub Eesti Kontserdi ja Eesti Ajaloomuuseumi koostööna. Muuseum juhib igal kontserdil tähelepanu mõnele tutvustatava perioodi iseloomulikule esemele, sõnalise sissejuhatuse kultuuri- ja muusikaruumi teeb ajaloolane Jaak Juske.

Ansambel Triskele tutvustab kontserdisarjas rootsi ja rannarootsi muusikat, mille mõjud meie rahvamuusikas, eriti Lääne-Eestis ja saartel, on laialt levinud. Ansambel on 20 tegutsemisaasta jooksul läbi töötanud eri maade ja rahvaste muusikatraditsioonid, loonud oma unikaalse kõlapildi ning muljetavaldava pillikogu. Lisaks rahvapärasele laulmisviisile kõlavad eesti rahvapillid nagu kandled, mandoola, torupill, parmupill, aga ka Euroopa keskaja instrumendid nagu lauto, flöödid, fiidel, rebekk, erinevad trummid.

Piletid müügil Piletilevis. Vaata SIIT!