Sündmused
Kontsert
Tallihoone
Kontsert "Elagu elu! Urmas Alender ja Taavi Peterson"
Sellel õhtul kohtuvad Taavi ja Urmas, muusika ja sõna, olevik ja minevik. Läbi Taavi Petersoni muusika ja Urmase enda loetud luule meenutame Urmas Alenderit ja tähistame tema 65. sünniaastapäeva. Ühtlasi nii kurb kui rõõmus kontserdi- ja luuleõhtu võtab kokku paremiku legendaarse muusiku ja poeedi loomingust, mis on jätkuvalt ajakohane. Kontsert toimub 21. novembril kell 19.00 Tallinnas Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Laval arrogantne, groteskne, poose võttev ja väljakutsuv Urmas Alender oli oma luules ja lüürilistes lauludes sama palju häbelik, mõtisklev, maailmavalutav ja kurb. Tema luuletustes, millega õhtut alustame, kajavad vastu mineviku lootused, argipäev, võidud, kaotused, armastus, vihkamine, sigaretisuits ja akna tagant möödasõitvad autod. Luuletaja enda hääl aitab kõige paremini siseneda öeldusse ja mõista Urmast, keda enam üle 24 aasta meie seas ei ole.
Taavi Petersoni olemus, hääl ja kitarrimäng on parim võimalus kuulata Alenderi loomingut elavas esituses. Originaalilähedane vokaal ja 12-keelne kitarr teevad Taavist omamoodi Urmase muusikalise reinkarnatsiooni. Eks Alenderi laulude laulmiseks peabki tema moodi olema ja mõtlema.

Urmas Alenderi 65. sünniaastapäevaks pühendatud kontserdi korraldab Eesti Muusika Kuulsuste Koda. Luule valik ja kava ülesehitus – Risto Lehiste.

Piletid saadaval fienta.ee  kodulehel hinnaga 15/10 eurot.

Piletid kohapeal enne ürituse algust 20 eurot.