Sündmused
Kontsert Maarjamäe lossi suvesaalis: Leonora Palu (flööt), Heli Ernits (oboe), Kirill Ogorodnikov (kitarr)
Maarjamäe loss
Kontsert Maarjamäe lossi suvesaalis: Leonora Palu (flööt), Heli Ernits (oboe), Kirill Ogorodnikov (kitarr)
Laupäeval, 10. novembril kell 18.00 Maarjamäe lossi suvesaalis toimuval kontserdil musitseerivad Leonora Palu (flööt), Heli Ernits (oboe/inglissarv), Kirill Ogorodnikov (kitarr)

Kavas:
J. Ibert – Deux Interludes
E.-S. Tüür – Drama
R. Eespere – “Ante Diem” inglissarvele ja kitarrile
T. Takemitsu -” Towards the sea” altflöödile ja kitarrile
M. Castelnuovo-Tedesco – “Ecloghe” flöödile, inglissarvele ja kitarrile

Leonora Palu on õppinud Rakvere ja Pärnu muusikakoolides, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2003 täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis prof. Frank Hendrickx’i juures. Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002 võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis. Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel. Samuti tegeleb ta pedagoogi tööga õpetades flööti ning vabaimprovisatsiooni Pärnu ja Pärnu-Jaagupi Muusikakoolis.

Heli Ernits on eesti oboe- ja inglissarvemängija, töötab alates 2009. aastast Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, esitades sageli Eesti muusikat ja on puhkpillikvintett Estica asutajaliige. Heli on lõpetanud oboe eriala bakalaureuseõppe Karlsruhe Muusikakõrgkoolis ning bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Heli Ernits on pälvinud I preemia IV rahvusvahelisel konkursil Jurmala 2008, II preemia Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2008 ja 2012), laureaaditiitli Yamaha stipendiumikonkursil (2012) ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri preemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio (2010), mis tõi kaasa esinemise solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.

Kirill Ogorodnikov on eesti uuema põlvkonna kitarrist, kes esitab nii soolo- kui kammermuusikat. Aktiivse kontserttegevuse kõrval töötab ta ka kitarriõpetajana VHK Muusikakoolis, Otsa-koolis ja mujal. Lõpetanud nii Heiki Mätliku kitarriklassi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka prof Gerhard Reichenbachi kitarriklassi mainekas Kölni Muusikakõrgkoolis ning täiendanud end mitmete hinnatud kitarriprofessorite juures. Kirill Ogorodnikov on rahvusvaheliste konkursside laureaat (Tallinna rahvusvaheline kitarrikonkurss ja Gitarrenfestival Gevelsberg Saksamaal) ning esinenud mitmetel festivalidel nii Eestis kui väljaspool (Fiesta de la Guitarra, Viljandi Vanamuusika Festival, Tango Port Tallinn, SaitenReise Gitarrenfestival jt).

Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas  ja tund enne algust kohapeal.


Korraldaja: SA Eesti Interpreetide Kontserdid, www.interpreet.ee