Kontsert sarjast
Teatri- ja muusikamuuseum
Kontsert sarjast "Avastamata arhiivid" - Marten Altrov ja Johan Randvere
Kontserdisarja "Avastamata arhiivid" sellesügisene esimene kontsert toimub Teatri- ja Muusikamuuseumi saalis 28. oktoobril kell 19. Käsikirjade kogust on inspireerivaid muusikapalu seekord leidnud Marten Altrov (klarnet) ja Johan Randvere (klaver).

Johan Randvere ja Marten Altrov on otsiva vaimuga avastajad, kes sihikindlalt kaevuvad Eesti muusika kõige sügavamatesse kihtidesse. Mitmed esitusele tulevad palad pole kirjastatud ning on kättesaadavad üksnes Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi käsikirjade kogus. Miks just need teosed ja heliloojad, sellest räägivad muusikud sügisõhtu hämaruses ise.

Piletid, hinnaga 6/3 eurot on saadaval SIIN!

Marten Altrov alustas klarnetimängu õpinguid Nõmme Muusikakoolis, jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, 2016. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hannes Altrovi klarnetiklassi ning praegu õpib Sibeliuse Akadeemias.
Marten on võitnud kolmel järjestikusel aastal (2006–2008) I preemia rahvusvahelisel konkursil “Noored Klarnetistid” (Läti, Rujena), 2013. aastal võitis ta Armeenias “Rennessaince” konkurss-festivalil I preemia. Samal aastal saavutas ta III koha telesaates “Klassikatähed“. Kontsertreisid nii solisti, kammermuusiku, orkestrandi ja bändiliikmena on teda viinud Põhja-Norrast Lõuna-Aafrika Vabariigini ning Palestiinast Prantsusmaani.

Johan Randvere Karismaatiline ja mitmekülgne muusik Johan Randvere on oma põlvkonna eredaimaid pianiste. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna Eestis ja väljaspool ning on rahvusvaheliste konkursside laureaadina korduvalt astunud üles legendaarsetes saalides nagu New Yorgi Carnegie Hall ja Moskva Konservatooriumi Suur Saal.
Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hollandis, Itaalias, Valgevenes, Venemaal, USA-s, jm, ning kuulub rahvusvahelisse Bama artistide agentuuri.
Tema etteasteid on üle kantud telekanalites ETV, Läti TV, Rai Italia, Telewizja Polska, Dutch TV ja Venemaa tähtsaim kultuurikanal Kultura TV Rossija.
Randvere lai muusikaline silmaring on viinud koostööle solistidega, kooridega, orkestritega, noortega, lastega, professionaalidega, meediaga nii kodus ja välismaal. Nii on ta koostööd teinud Arvo Volmeri, Eri Klasi, Mihhail Gertsiga ning ka Hanna-Liina Võsa, Märt Avandi, Evelin Samueli, Katrin Karisma jt.
Ta on õpetanud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tallinna Muusikakeskkoolis, andnud kursusi Eestis ja välismaal ning korraldanud kontserte ja noorte meistriklasse.
Ta on teinud muusikalise kujunduse lavastustele “Uhkus ja eelarve” ning “Elagu, mis põletab!”, mis olnud ka nomineeritud teatriauhindadele.
Johan on alates aastast 2020 ETV saate “Klassikatähed” saatejuht, tal on oma YouTube’i kanal “Spotlight with Johan Randvere ning tal on oma värske saade aastast 2020 “Must ja valge klahv” Klassikaraadios. Lisaks on ta ka Eesti Waze’i hääl.