Sündmused
Koolivaheajaks: nutiseiklus Maarjamäe lossipargis
Maarjamäe loss
Koolivaheajaks: nutiseiklus Maarjamäe lossipargis

Uus õuesõppe mäng Maarjamäel – leia vastused maalt, õhust, veest! Nutiseiklused nii noortele kui mudilastele!

Eesti Ajaloomuuseum kutsub kevadisel koolivaheajal lapsi ja noori veetma tunnikese vabas õhus läbimaks mänge Maarjamäe lossipargis! Tegemist on vabaõhuelamust avardava nutiseiklustega, mille iga osaleja saab oma isiklikku telefoni tasuta alla laadida Loquiz rakendusest. 

Mudilastele ja nende vanematele mõeldud nutimäng "Eestimaa imed" aitab meie koduriiki avastada. Mängida saab lossipargis oleval Eestimaa-kujulisel mänguväljakul.  Avastada saab Salme muinaslaeva, Haanja kõrgustikku, Matsalu rahvusparki, Kõpu tuletorni, Talsingi tunnelit ning Narva linnust, ekselda Alutaguse metsas ning pidada kärajaid. 

Noortele kui ka täiskasvanutele sobiv “Seiklusmäng Maarjamäel!” on hea hasartseks orienteerumismänguks sõpradega, et uurida välja Maarjamäe lossiparki peidetud ajaloo-kihistused.  

Tekstid loonud kirjanik Kaur Riismaa juhatab mängu sisse järgmiste sõnadega: “Täitsa uskumatu kui põneva ajalooga paik on Maarjamäe… seda on kutsutud Riiumäeks ja Suhkrumäeks, siin on suudeldud Eesti filmiajaloo esimesed suudlused ja õppinud lendurid, siin asub Filmimuuseum ja … – aga tead, ma ei jutusta sulle kõike ära, avasta ise, nii on palju põnevam!” Nutiseikluseks tuleb Maarjamäele kohale tulla, sest mäng on varustatud geopositsioneerimisega. Mängi, avasta ning sära hiljem oma teadmistega!

Eesti Ajaloomuuseumi mängud Loquiz äpis said loodud eesmärgiga, et külastajal oleks soovi korral võimalus lähemalt Maarjamäe värvikat ajalugu tundma õppida ning ühtlasi saada põnev õuesõppe kogemus. Loquiz on tasuta saadaval Apple Store’s või Google Play´s.