Laulupeo lugu ja tähendus - Alo Põldmäe
Teatri- ja muusikamuuseum
Laulupeo lugu ja tähendus - Alo Põldmäe
26. septembril kell 18.00 on laulupeolised, koorilaulu- ja muusikasõbrad oodatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse, et kohtuda helilooja ja muusikateadlase Alo Põldmäega ning vestelda laulupeo minevikust ja tulevikust.

Sel aastal tähistasime suure juubelipeoga 150. aasta möödumist esimesest laulupeost. Nüüd, kui suur pidu on läbi saanud, on paras aeg veelkord tagasi vaadata, miks on laulupidu meile nii tähtis.
Vestlusõhtul räägib Alo Põldmäe sellest, kuidas sündis esimene laulupidu, kes olid eestvedajad ning millised muutused on toimunud repertuaaris. Samuti meenutame suvist suurpidu ning arutleme, kuhu võiks laulupidu edasi areneda.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum avas laulupeo juubeli puhul näituse “Minu laulupeo lugu”, teeb ülevaate 150-aastasest laulupeotraditsioonist.

Näituse koostamiseks kogusime peoliste isiklikke mälestusi, kokku saime 229 fotot ja 25 kirjalikku mälestust, kõiki neid saab näitusel näha. Vanim pilt pärineb aastast 1923, kõige hilisemad aga 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeost.

Näitus “Minu laulupeo lugu” on avatud käesoleva aasta 13. novembrini Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis.

Kuraatorid Kristo Matson, Kaisa Luik ja Ene Kuljus
Graafiline disain Henry Mang