Sündmused
Maarjamäe lossipäev. Lenna Kuurmaa, Liina Vahtriku ja Piret Krummi kontsert
Maarjamäe loss
Maarjamäe lossipäev. Lenna Kuurmaa, Liina Vahtriku ja Piret Krummi kontsert "Maapealne paradiis"

Tähistame koos taasiseseisvumispäeva Maarjamäe lossipäeval 20. augustil! 

Sissepääs muuseumipiletiga (täispilet 15 €/ sooduspilet 8 €/ perepilet 25 €), mis tagab võimaluse territooriumile korduvalt siseneda. Osta pilet eelmüügist ja väldi järjekorda!

ÕHTUNE KONTSERT TOIMUB KATUSE ALL! Vihma karta ei ole vaja.

  • Lossipargis sõidutab soovijaid hobukaarik 12.00 - 15.00
  • Avatud on restoran Maarjamäe ja Filmimuuseumi kohvik.
  • Lapsed on oodatud lustima lossipargi Eestimaa-kujulisel mänguväljakul
  • Kõigi huviliste teenistuses on ajaloomuuseumi targad Ivar Leimus, Maia Madar, Joel Leis ja Krista Sarv, kes on valmis vastama küsimustele ja määrama asju. Kui sul on kodus veidraid esemeid, tundmatuid asju, vana raha, mille kohta tahad rohkem teada saada, fotosid, mis vajaksid dateerimist või häid soovitusi säilitamiseks, siis võtke asjad kaasa ja tulge Maarjamäele, sest ajaloomuuseumi spetsialistid on valmis aitama. Leiad meid lossihoovilt avatud verandalt 11.00 - 15.00.
  • Päevaprogramm:

11.00 Eestikeelsed ekskursioonid näitustel "Minu vaba riik" Maarjamäe lossis, "Duubel ÜKS" Filmimuuseumis ja "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika ajalugu" tallihoones 
11.30 Venekeelne ekskursioon nõukogude monumentide välinäitusel
12.00 Tsirkus Folie noorte artistide grupi Lost D hoogne tsirkuseprogramm. Külalisartist on õhuakrobaat Grete Gross.


12.30 Eestikeelne ekskursioon nõukogude monumentide välinäitusel

13.00 Venekeelsed ekskursioonid näitustel "Minu vaba riik" Maarjamäe lossis, "Duubel ÜKS" Filmimuuseumis ning "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika ajalugu" Tallihoones
13.00 Lastele meisterdamine Maarjamäe lossis Laste Vabariigis 
14.00 Tsirkus Folie noorte artistide grupi Lost D hoogne tsirkuseprogramm. Külalisartist on õhuakrobaat Grete Gross.
15.00  Eestikeelsed ekskursioonid näitustel "Minu vaba riik" Maarjamäe lossis, "Duubel ÜKS" Filmimuuseumis ning "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika ajalugu" Tallihoones 
15.00  Lastele meisterdamine Maarjamäe lossi Laste Vabariigis 
16.00 Filmimuuseumi kinosaalis Marta Frelihi 2016. aasta dokumentaalfilm „Ita Rina: filmistaar, kes keeldus Hollywoodist". Film räägib Sloveenia päritolu filmistaarist, kes astus üles esimeses Saksa-Eesti koostööfilmis "Kire lained" (1930). "Kire lainete" võttepaikade seas oli ka Maarjamäe loss. Filmi kestus 1 tund 20 minutit. Filmil on eestikeelsed subtiitrid.  

19.00 Lenna Kuurmaa, Piret Krummi ja Liina Vahtriku kontsert "Maapealne paradiis" Eesti popi- ja rokiklassikast. Tegemist on kolme väga andeka ja hea huumorisoonega artistiga, keda ühendab armastus hea Eesti muusika vastu.
Kontserdil kõlavad parimad lood Fixi, Terminaatori, Marju Kuudi, Orelipoisi, Tõnis Mägi, Ewert & the Two Dragonsi jpt repertuaarist – üllatusi ja äratundmisrõõmu jagub kogu õhtuks. 

Piletid:
Täispilet 15  €  / Sooduspilet 8  €  / Perepilet 25  €

OSTA PILET SIIT!