Sündmused
JÄÄB ÄRA! Mait Laasi kuraatorituur näitusel
Filmimuuseum
JÄÄB ÄRA! Mait Laasi kuraatorituur näitusel "Duubel ÜKS"

Vastavalt Maailma Terviseorganisatsioon WHO hinnangule kuulutada koroonaviiruse COVID-19 olukord pandeemiaks ning Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukorrale sulgeb Eesti Ajaloomuuseum nakkusohu vältimiseks uksed 1. maini.

Ürituste uutest toimumisaegadest anname teada muuseumi kodulehel www.ajaloomuuseum.ee

14. märtsil kell 13.00 teeb Filmimuuseumi näitusel "Duubel Üks" kuraatorituuri produtsent, stsenarist, kunstnik ja režissöör Mait Laas.


Üks täispikk film koosneb enam kui 90000 üksikust teineteisele järgnevast pildist, mis tuhisevad läbi valguskiirte ekraani kaudu inimese tunde ja vaimuilma.

Mait Laas aitab meil laupäevasel ringkäigul heita kaader-kaaderhaaval pilk filmitegemise maailma ehk mida filmilindile salvestatakse ja ekraanidele paisatakse. Erilise tähelepanu all on filmiilma üks vanimaid like animatsioon, ilma milleta ei saa hakkama ükski mängu - ja dokumentaalfilm. Näiteks ilma animeeritud filmi alguse- ja lõputiitriteta.

Produtsent, stsenarist, kunstnik ja režissöör Mait Laas on õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis kunstiõpetuse erialal ja näitejuhtimise lisaerialal. Pärast cum laude lõpetamist tudeeris ta aasta Viini Kujutavate Kunstide Kõrgkoolis audiovisuaalset meediat ja Viini Goethenistlikus Kunstikõrgkoolis kunstifilosoofiat. Õpingud jätkusid 1994–2001 Tallinna Pedagoogikaülikooli magistrantuuris kunstiteaduste erialal. 1995. aastal asus Laas tööle Nukufilmis.

Tema tööde hulka kuuluvad koos Hardi Volmeriga valminud “Keegi veel” (1997). Järgnesid “Päevavalgus” (1998), “Tulelaeva kulid” (2001), paljudele festivalidele jõudnud “Teekond Nirvaanasse” (2000), “Aja meistrid” (2008).

2013 jõudis ekraanile mitmeid auhindu võitnud täispikk 3D nukuooper “Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu” ja 2016 aastal “Mees ja naine”.

Ta on populaarse lastefilmide Miriami-sarja idee autor.

  • Osalemine muuseumipiletiga 8 € / 6 €.