Muuseumiöö 18.05.2019 programm Eesti Ajaloomuuseumis
Maarjamäe loss
Muuseumiöö 18.05.2019 programm Eesti Ajaloomuuseumis

MUUSEUMIÖÖ 2019

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone  programm (Pikk 17, Tallinn)

“Mustreid täis Suurgild” ; sissepääs kuni 22.30

18.00-19.00 Eestikeelne ekskursioon Suurgildis (eelregistreerimisega)
19:00-20:00 Venekeelne ekskursioon Suurgildis. NB! Grupp on täitunud!
18:00-21:00 Prügi aardeks. Taaskasutuse nutikad mustrimängud
18:00-22:30 Terve muuseumiöö jooksul otsimismäng “Mustreid täis Suurgild”

Ühe ekskursioonigrupi suuruseks 25 inimest.

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe ajalookeskus (Pirita tee 56, Tallinn)

“Mustreid täis on Maarjamägi”;  sissepääs kuni 22.30

Muuseumiööl on Maarjamäel avatud püsinäitused Maarjamäe lossis "Minu vaba riik" ning mänguline õpikeskkond "Laste vabariik", Filmimuuseumi püsinäitus "Duubel ÜKS", Tallihoones Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi püsinäitus "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu". Lisaks ajutised näitused.

Maarjamäe lossi programm:

Läbi õhtu on külastajatel võimalik külastada 2018. aasta parima püsinäitust “Minu vaba riik”.

18:00-20:00 Tule rända ajas tagasi 1992. aastasse ning külasta Eesti esimest sündmusnäitust “Vali parem minevik”. Ela uuesti läbi rahavahetus, Rock Summer, valimised ja palju muud põnevat.

18:00-22:00 Igal täistunnil Maarjamäe lossi suvesaalis Maarjamäe lossi ajalugu tutvustav unikaalne animatsioon (eesti, inglise ja vene keeles).

18:00-22:30 Lastele Sinise Lõvi otsimismäng näitusel “Minu vaba riik” .

Avatud on Filmimuuseumi kohvik, Maarjamäe lossi restoran ja väliala kohvik.

Palume arvestada, et muuseumidesse pääsemisel võib külastajate rohkuse tõttu tekkida olukord, kus tuleb seista tavapärasest pikemas järjekorras.

Maarjamäe õueala programm

18:00- 22:00 "Mustreid täis Maarjamäe" otsimismäng lastele.

19:00-20:00 Loome tantsumustreid. Maarjamäe välialal rahvatantsijad loovad ja õpetavad tantsumustreid .

Läbi õhtu liigub Maarjamäe muuseumides ja õuealal ringi Sinine Lõvi, kellega koos saab pilte teha.

Maarjamäe lossipargis saab tutvuda nõukogudeaegsete monumentide välinäitusega, lapsed saavad lustida Filmimuuseumi esisel Eesti mänguväljakul.

Filmimuuseumi programm

18:00-22:30 Algusega igal täis- ja pooltunnil Riho Västriku dokumentaalfilm "Maastiku mustrid" ("2014)

Loodusfilmi kaamera liigub Eestis läbi nelja aastaaja ja nelja võtmemaastiku: soo, metsa, ranniku ja puisniidu. Kõik, mis kaamera objektiivi ette jääb, muutub osaks maastiku mustrist – ka inimesed. Eesti aladel on inimesed elanud üle 10 tuhande aasta. Mandrijää taganemine tekitas elupaiga, mida tuhandete aastate jooksul on oma vajadustele kohandatud. Rajatud on põlde, karja- ja heinamaid. Raadatud ja istutatud metsa. Välditud tarbetut omakasu. Nii on Eestile iseloomulik maastike mosaiiksus, kus omavahel vahelduvad kultuur-, poollooduslikud ja looduslikud kooslused. Ehedaid looduskaadreid koos sealse elustikuga eri aastaaegadel saadavad Robert Jürjendali mõjuv muusika.

Film valmis stuudios Vesilind koostöös mittetulundusühinguga Looduselust ja seda rahastas Eesti Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

18:00-22:00 "Mustreid täis on Filmimuuseum" otsimismäng lastele.

Muuseumiööl on avatud Filmimuuseumi kohvik.

Tallihoone programm

18:00- 19:00 Venekeelne ekskursioon (eelregistreerimisega)

20:00- 21:00 Eestikeelne ekskursioon (eelregistreerimisega)

19:00- 21:00 Levimuusika näituse laval astuvad üles Meero Muusik huvikooli noored lauljad.

21:00 - 23:00 Jätkame retrovideodiskoga!

Ühe ekskursioonigrupi suuruseks 25 inimest.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi programm

18.00 kuraatorituur näitusel “Minu laulupeo lugu”, Assauwe tornis (Kaisa Luik või Kristo Matson)

19.00 Ajalooliste mehhaaniliste pillide kontsert

19.30 Väntoreli kontsert “Saaremaa valss”

20.00 Assauwe torni akendekontsert sisehoovis koostöös G.Otsa nim Tallinna muusikakooliga (õuekontsert)

21.00 Ajalooliste mehhaaniliste pillide kontsert

21.30 Väntoreli kontsert

Kogu muuseumiöö vältel on võimalik külastada uut näitust “Minu laulupeo lugu”.

Särevi Teatrituba

18.00-23.00 Pimikumustrid

Muuseumiööl näitame, kuidas valmistada must-valgeid fotosid ilma kaamerat kasutamata!  Selleks muudame Särevite kunagise köögi fotopimikuks, kus valmivad teatraalsed fotogrammid. Pimikumustrite valmistamist juhendab muuseumi fotograaf Mart Laul.

Kogu muuseumiöö jooksul on võimalik tutvuda teatritoaga ja leida otsimismängu abil kunagisest näitlejate kodust erilisi mustreid.

Muuseumiööle ootame peresid ning teatri- ja fotohuvilisi täiskasvanuid.

Registreeru Suurgildi hoones kell 18.00 eestikeelsele ja kell 19.00 toimuvale venekeelsele ning Tallihoones toimuvatele 18.00 venekeelsele ja 20.00 eestikeelsele ekskursioonidele siin!

Email again: