Muusikalid kinolinal: west side story
Filmimuuseum
Muusikalid kinolinal: west side story

Filmimuuseumi muusikalifilmide programm jätkub 28. oktoobril kell 19.00 muusikaliga "West Side Story" (USA 1961).

Režissöörid: Jerome Robbins, Robert Wise. Osades: Natalie Wood, Richard Beymer, George Chakiris.

Filmi juhatab sisse Hanna-Liina Võsa.

1950ndate Manhattani läänepoolse osa tänavaid valitsevad kaks jõuku, Jets ja Sharks. Kuigi Tony kuulub Jetsi, jääb talle tantsukursustele silma Sharksi liidri õde Maria. Kaks jõuku valmistuvad kokkupõrkeks ja armastajad teavad, et vastasseisu tõttu ei saa nad kokku jääda. Tony proovib vältimatut konflikti ära hoida, kuid Maria vend tapab tema parima sõbra ning Tony´l ei jää muud üle kui kätte maksta. Andestamine aitab edasi, kuid valed ja eksitused paiskavad segamini kõik plaanid.

„West Side Story“ on klassikaline Hollywoodi muusikal, mis liikus Broadwaylt kiiresti edasi suurele ekraanile ning on väljatulemisest alates püsinud maailma muusikateatrite mängukavades. 60 aastat pärast esilinastust on „West Side Story“ endiselt hinnatud ka filmina ning jõuab 2021. aastal kinodesse Steven Spielbergi lavastatud uusversioonis.

Film on inglise keeles. Filmi pikkus 2:33.

Enne muusikalifilme pakub Maarjamäe lossi restoran-brasserie Riviera Palais 10% allahindlust menüüst ja klaasi veini.

Filmimuuseumis on avatud pop-up kohvik, enne seanssi saab osta kohvi, teed ja suupisteid. Kuna tegemist on muuseumikinoga, siis palume jookidega mitte saali siseneda.

Piletid hinnaga 6/4 eurot on eelmüügist saadaval SIIN ning enne seansi algust Filmimuuseumi kassas.