Sündmused
Näituse
Filmimuuseum
Näituse "Eesti. Talu. Film" filmiprogramm: "Valgus koordis"
Filmimuuseumi ajutise näitusega "Eesti. Talu. Film" kaasnev filmiprogrammi esimene film "Valgus Koordis" linastub kinosaalis 11. septembril kell 18.00. Filmile teeb sissejuhatuse Filmiarhiivi direktor Eva Näripea. 

Ta tutvustab põgusalt Rappapordi filmi valmimise aegset konteksti nii filmitööstuse kui ka ühiskondlike olude plaanis ning pakub mõningaid sissevaateid selle maastikukujutuse olulisimatesse aspektidesse.

Film „Valgus Koordis“ valmis režissöör Herbert Rappaporti käe all Lenfilmi ja Tallinna Kinostuudio ühistööna 1951. aastal.
Rappaport ekraniseeris Hans Leberechti samanimelise jutustuse, mis käsitleb kollektiviseerimist Eestis stalinistliku propaganda võtmes. Peaosas Georg Ots.

Sünopsis: Kui punaväelane Paul Runge sõja lõppedes koju Koordisse naaseb, näeb ta, et hoolimata uuest korrast on elu ja inimesed vähe muutunud. Koordi on endiselt mahajäänud, kultuuritu Eesti küla, kus rikkad taluperemehed kehvikuid julmalt rõhuvad, olgu kavaluse või toore jõuga. Uusmaasaajate lootused on suured, kuid saak kehv. Nähes, et väikestel majapidamistel ei ole jõudu, hakkavad Runge ja partorg Muuli rääkima kolhoosi asutamisest. Sellele järgnevad ähvarduskirjad ja vana korra käsilaste alatu rünnak, mis muudab Koordi elu lõplikult.

Kestus 93 minutit.

  • Piletid
Täispilet 6 €
Sooduspilet (4-17-aastased, pensionärid) 4 €
Perepilet 12 €

Üksikpiletid eelmüügist on saadaval SIIN.

  • Filmimuuseum + kino
Täispilet 8 €
Sooduspilet (lapsed alates 9 a, õpilased, tudengid, pensionärid) 6 €
Perepilet 16 €