Sündmused
ÕPITUBA AJALOOLISTEST TAPEETIDEST
ÕPITUBA AJALOOLISTEST TAPEETIDEST

Laupäeval, 5. detsembril 2020 kell 13 toimub Maarjamäe lossis õpituba ajaloolistest tapeetidest Eestis Külla tuleb MTÜ Eesti Ajalooliste Tapeetide Kogu asutajaliige Viljar Vissel. Ootame kõiki huvilisi kuulama, kel tervis ja tuju head.

Alles neli sajandit tagasi sündinud tapeeti on läbi aegade kasutatud kõige levinuma seinakattematerjalina. Ajalooliste siseviimistluskihtide seas on tapeetidel sama tähtis roll kui seda on näiteks seina- ja laemaalingutel.

Õpitoas tutvustab Viljar Vissel siinse kandi tapeediajalugu kulgedes Eesti tapeedileidude vahendusel läbi põneva mustrite ajaloo. Õpime üheskoos seda, kuidas tapeete hinnata, millised on erinevad tehnikad ja kuidas tapeedifragmente uurida. Lisaks räägib Viljar Vissel sellest, mida ette võtta, kui kodumajast või mujalt paljastuvad vanad tapeedikihid. Samuti saame teada, millised on elementaarsemad tapeedi puhastusviisid.Fotol on Kehtna Kõrgema Kodumajanduskooli õpilased tapeetimise tunnis. 1930. aastad. Fotograaf: vennad Parikased. Eesti Ajaloomuuseumi kogu,  AM F 28505:1

Õpituppa on oodatud osalema kõik huvilised, sealhulgas õpilased. Palume eelnevalt registreeruda täites siin allpool oleva vormi.


Üritus viiakse läbi vastavalt kehtestatud avalike ürituste korraldamise juhendile. Kohapeal on saadaval nii kaitsemaskid kui desinfitseerimisvahendid. Osalejad on ruumis kindlate istekohtadega ning hajutatult

Osalemine muuseumi sooduspiletiga 6 eurot.
Õpituba kestab u 1,5 tundi.

Õpituba kuulub ajaloomuuseumi sarja "Asja armastajad". Vaata kogu sarja infot SIIT!

Toetab:

Email again: