Sündmused
Õpituba Eesti nahkehistööST
Maarjamäe loss
Õpituba Eesti nahkehistööST

Laupäeval, 14. septembril 2019 kell 13 toimub Maarjamäe lossis õpituba Eesti nahkehistööst. Külla tuleb RENE HALJASMÄE TLÜ Akadeemilisest Raamatukogust ja tutvustab lähemalt Eesti nahkehistöö pärle 20. sajandi esimesest poolest kuni tänapäevani. Saab ka mõningaid näpunäiteid nahkesemete hooldamise kohta kodustes tingimustes. 

Ilmselt on igas kodus nahast esemeid. Nii võib riiulitelt leida nahkköites eepose „Kalevipoeg“, fotoalbumeid, külalisraamatuid, kuid ka rahataskuid, kauneid nahast prosse või karpe. Õpitoas tuleb juttu tuleb esemetest, mis on valminud Eesti ühe kunstiklassiku nahakunstnik Eduard Taska töökojas, hilisemas kunstifondi kombinaadis ja ARSis. Vaatame üle köitjamärgised. Tehnikatest on esindatud nahavool, maaling- foolio-, pimetrükk jne. Näha saab ka mitmeid nahkesemeid Ajaloomuuseumi kogust. 

Lisaks jagab Rene Haljasmäe nõuandeid oma laialdasest konservaatoritöö pagasist, kuidas  hinnalisi või lihtsalt hingelähedasi nahkesemeid kodus võimalikult kaua kasutamiskõlblikuna hoida. 

Soovi korral võib kodust kaasa võtta mõne nahkeseme, et saada konkreetseid nõuandeid.

Õpituppa on oodatud osalema kõik huvilised, sealhulgas õpilased. Palume eelnevalt registreeruda täites siin allpool oleva vormi.

Osalemine muuseumi sooduspiletiga 6 eurot

Õpituba kuulub ajaloomuuseumi sarja "Asja armastajad". Vaata kogu sarja infot SIIT!


Fotol: Eduard Taska töökojas valmistatud auaadress Pärnu Majanduse Ühisuse juhatajale Jaak Jakobsonile tema 25. tööjuubeliks. 1938. Eesti Ajaloomuuseumi kultuurilooline kogu, K 7433Email again: