Sündmused
õpituba sarjast
Maarjamäe loss
õpituba sarjast "asja armastajad": Eestiaegne mööbel ja selle hooldamine

Laupäeval, 17. novembril 2018 kell 13.00 toimub Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) õpituba teemal 1920.-1930. aastate mööbel. Külla tuleb tuntud mööblirestauraator ning õppejõud Mati Raal, kes räägib eestiaegsest mööblist ja sellest, kuidas vana mööblit hoida ja hooldada kodustes tingimustes.

Eesti Ajaloomuuseumi mööblikollektsioon on väike, kuid väärikas. Mahuka osa ajastu toodetest moodustavad omaaegse suurima Eesti mööblitootja Luther vabriku toodangunäidised nagu nn rahva toolid, vineerist toolipõhjad, lastetoolid jmt. Kuid väiketootjatest on esindatud näiteks Paides tegutsenud August Roosilehe kavandatud rahvusromantikast inspireeritud esemed. Mööblikogus on hoiul ka 1930. aastatel Kadrioru lossis kasutatud mööblit, Oru lossis kasutatud toole ja tuntud inimestele spetsiaalselt tellitud mööbliesemeid. 

Seekord räägib Mati Raal õpitoas lähemalt, milline oli 1920.-1930. aastate mööbel, kuidas teha vahet tõeliselt väärtuslikul ajastu mööblil ja uusantiigil, kas ja mida võib kodus ise proovida restaureerida-korrastada ja millistel puhkudel on targem viia vana mööbel kordategemiseks kogenud spetsialisti juurde.

Soovi korral võib kodust kaasa võtta mõne väiksema mööblieseme või foto sellest, et saada spetsialistilt konkreetseid nõuandeid selle hooldamiseks.


Osalemine muuseumi sooduspiletiga 6 eurot.

Täname:


Registreeru siin!
Email again: